У ГПУ пояснили, коли попросять депутатів зняти з Парасюка недоторканність
У Генпрокуратурі заявляють, що поки зарано говорити про передачу подання про зняття з депутата Володимира Парасюка недоторканності, оскільки досі триває слідство.
Про це "Українській правді" повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.
"Інформація про те, шо на четвер ми вийдемо до ВР з поданням про зняття депутатської недоторканності з Парасюка, не відповідає дійсності", - сказав він.
Куценко пояснив, що на даному етапі відбувається розслідування чотирьох кримінальних проваджень, де фігурує Парасюк.
"Відбуваються активні слідчі дії, допитуються свідки, аналізуються доказі. Якщо будуть підстави, підтверджені доказами, допитами свідків, відповідні матеріали одразу ляжуть на стіл Генпрокурора і він буде приймати рішення щодо внесення подання", - сказав він.
"Розслідування ведуться достатньо активно, і будуть проведені в стислі терміни. Поки розслідування фактові. Як тільки будуть підстави підозрювати Парасюка, тоді настане законодавчий ступор, пов'язаний із його депутатською недоторканністю", - також пояснив він.
Куценко додав, що як тільки працівники ГПУ зможуть говорити про наявність підстав про Підозру Парасюка, тоді з'являться підстави для подання.
Прокурор також повідомив, що у справі про побиття Парасюком на засіданні антикорупційного комітету представника СБУ Василя Пісного, у ГПУ чекають на висновок експертизи.
"Ми чекаємо на висновок експертизи, яка має визначити якого типу пошкодження наніс Парасюк: чи середньої, чи легкої тяжкості", - сказав Куценко.
Він уточнив, що нараз слідство триває за ч.2 статті 345 Кримінального кодексу. Стаття передбачає до 5 років обмеження чи позбавлення волі.
Раніше деякі депутати висловлювали очікування, що у четвер буде розгляд питання про зняття з Парасюка недоторканності.
Як відомо, позафракційний народний депутат Володимир Парасюк вдарив на засіданні антикорупційного комітету представника СБУ Василя Пісного ногою в голову.
Нардеп пояснив, що вдарив СБУшника за те, що останній принизив учасників Євромайдану. За свій вчинок він готовий скласти мандат.
Після цього Пісний написав на депутата Парасюка заяву в ГПУ. В СБУ також повідомили, що управління внутрішньої безпеки служби ретельно перевірить озвучену на засіданні парламентського комітету інформацію щодо самого Пісного.
За інформацією ЗМІ, Пісний у 1995 році провів п'ять місяців у СІЗО за підозрою в причетності до рекету.
Після низки скандалів його звільнили з МВС, але він одразу перейшов в СБУ.
Також повідомлялось про дружбу Пісного з "діамантовими прокурорами", справу яких супроводжує саме його управління.
У Пісного є величезна вілла під Львовом, а його дружина володіє великою кількістю різних бізнесів.
Українська правда