Конфлікт на Херсонщині та підрив ЛЕП: поліція порушила кримінальні провадження
За фактами подій у Херсонській області та підриву ЛЕП поліція порушила кілька кримінальних проваджень.
Як повідомили у прес-службі облуправління Нацполіції, одне з них відкрито за фактом умисного пошкодження об’єктів електроенергетики, ще два – за заподіяння тілесних ушкоджень двом працівникам поліції.
Крім того відкрито кримінальне провадження за перешкоджання професійній діяльності журналістів.
Зокрема за фактом підриву ЛЕП на лінії "Каховка-Джанкой" між смт. Чаплинка та с. Нове відкрито провадження за ч.2 ст. 194-1 (Умисне пошкодження об'єктів електроенергетики) КК.
"За вчинення подібного правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Правоохоронці встановлюють обставини події", - повідомили у поліції.
Також у поліції зазначили, що під час інциденту біля ЛЕП двоє працівників поліції отримали тілесні ушкодження.
"Медики діагностували в одного правоохоронця колото-різане поранення тулубу, інший отримав закриту черепно-мозкову травму та забій тулуба", - йдеться у повідомленні НП.
За обома фактами нанесення тілесних ушкоджень працівникам поліції відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК, подібні дії караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.
За заявою журналістки каналу "АТР" відомості щодо перешкоджання її законній професійній діяльності внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за ст. 171 Кримінального кодексу України.
"Вирішується питання щодо порушення кримінального провадження за перешкоджання учасниками мітингу діяльності журналістів сайту "Херсонские вести", - додали в Нацполіції.
Як відомо, вранці 20 листопада внаслідок підривів були пошкоджені ЛЕП 330 кВ "Мелітополь-Джанкой" і ЛЕП 220 кВ "Каховка-Титан".
Вибух на опорі ЛЕП вже відбувався на початку жовтня. Тоді подача електрики в Крим не припинялася. В ніч на 17 листопада в районі пункту пропуску Чонгар в Херсонській області дві опори ЛЕП, якою електроенергія поставляється в окупований було підірвано повторно.
21 листопада у Херсонській області біля завалених в результаті підриву опор ЛЕП кримськотатарські активісти, які намагаються перешкодити їх відновленню, були оточені озброєним спецназом.
У своєму Facebook Ілля Ківа - голова департаменту Нацполіціі протидії наркозлочинності Ілля Ківа, який 21 листопада перебував на місці конфлікту в Херсонській області - заявив: "Основне завдання була зберегти життя протестувальникам, які перебувають у зоні ураження".
Айдер Муждабаєв з посиланням на учасників "блокади Криму" повідомив, що на адмінкордоні з Кримом під час виконання своїх професійних обов'язків спецназівці побили кореспондента ATR Гульсум Халілову.
За повідомленням активістів з місця подій на Херсонщині, травми під час сутичок з силовиками отримали 6 чи 7 осіб.
У свою чергу Ківа заявив, що під час сутичок активісти напали на силовиків та завдали їм тілесних ушкоджень, а "усі заяви про побиття протестуючих - повна провокація і брехня, підтвердження найближчим часом ви почуєте від самих протестуючих".