Користувачі з російських серверів не зможуть голосувати за петиції до Порошенка
Користувачі з електронними адресами, сервери яких розташовані в Росії, більше не зможуть проголосувати за електронні петиції на сайті президента України.
Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків, повідомляється у Twitter APU.
Користувач з електронною адресою, сервери якої розташовані в РФ, більше не зможе проголосувати, – Д.Шимків pic.twitter.com/6K2UZUzp6U
— APU (@APUkraine) November 13, 2015
Він констатував, що за майже 2,5 місяці на сайті президента було створено 14 955 петицій до президента Петра Порошенка. Із них 2 347 уже відхилено.
89% трафіку сайту петицій – це користувачі з України, 5% – із РФ, 1% – із Кенії, сказав Шимків.
"Згідно з нашим аналізом у петиції щодо права громадян України на захист накруток голосів не виявлено", - сказав він.
Так, наприклад, за петицію про призначення Дарта Вейдера прем'єр-міністром 14,2 тисячі голосів надійшло з Росії. А петицію про перенесення зовнішнього незалежного оцінювання знань з англійської мови підтримали більше 17 тисяч користувачів із серверів у Кенії.
Петиція від Сергія Ківалова, відповідно до аналізу, збирала голоси з одноразових поштових скриньок та IP; отримувала підтримку завдяки купівлі голосів і примусу студентів.
З 3 листопада система електронних петицій працювала в режимі перегляду. Тепер її роботу поновили з новими механізмами запобігання маніпуляцій.
"Користувач з електронною адресою, сервери якої розташовані в РФ, більше не зможе проголосувати", - повідомив Шимків.
Також не прийматимуть глоси з одноразових електронних пошт.