Чубаров каже, що Фірташ "жене" кримський титан на експорт
Кримський титановий завод, частина акцій якого належить українському олігарху Дмитру Фірташу, отримує сировину з України і експортує готову продукцію через українські порти.
Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Є такий Кримський титановий завод (ДАК "Кримський Титан"), на який постачається сировина з материкової частини України, зокрема, ільменіт, що використовується у виробництві титану. На підприємстві виробляється готова продукція, вона перевозиться на територію України, маркується (вироблено в Україні) і через українські порти йде на експорт", - заявив Чубаров, говорячи про співпрацю з окупантом у Криму.
За його словами, ефект від економічної блокади окупованого Росією Криму можливий лише за умови, коли усі суб’єкти підприємницької діяльності України приєднаються до неї.
"З одного боку, тисячі таких як я їздили по світові і вимагали не визнавати Крим російським, вимагали введення санкцій проти Росії, а в той же час, українські підприємці торгували з самопроголошеною владою півострова", - сказав він
За словами Чубарова, через це в української сторони виникли непорозуміння з партнерами, зокрема, з Туреччиною.
Голова Меджлісу зазначив, що під час переговорів з турецькою делегацією українська сторона порушувала питання щодо несанкціонованого Києвом заходу у кримські порти турецьких суден.
"А нам іноді відповідали: у вас щодня до 350 до 550 великих фур заїжджає на територію півострова, а ви говорите про кілька кораблів", - зазначив він, додавши, що завдяки блокаді українці "повернули кримське питання у політичний дискурс".
Як відомо, 50%ДАК "Кримський Титан" (Армянськ) належить компанії OSTCHEM Holding AG, що об'єднує хімічні та гірничо-видобувні активи інвестиційного холдингу Group DF Дмитра Фірташа. Після окупації Криму, російська влада вимагала реєстрації підприємства у РФ.
За даними ЗМІ, понад 400 робітників "Кримського Титану", які проживають на території континентальної України, щодня перетинають адміністративний кордон для того, щоб потрапити на роботу.