Нові бюлетені дратують виборців: легше викинути, ніж розібратися

Вівторок, 13 жовтня 2015, 13:59

Попри те, що закон "Про місцеві вибори" був ухвалений 1,5 місяці тому, українці досі не знають, які саме новації було запроваджено цим документом.

Це констатувала координатор виборчих і парламентських програм ГО "Опора" Ольга Айвазовська під час прес-конференції в Києві, передає "Укрінформ".

За її словами, про це свідчать результати фокус-групових дискусій з виборцями.

Люди планують 25 жовтня обирати не тільки партії, а й конкретних кандидатів, вони спантеличені новим бюлетенем та ймовірністю того, що в одних округах можуть бути обрані двоє та більше кандидатів, а у деяких - жодного.

"Як ми бачимо за результатами дослідження, є навіть висловлювання, які містять певну агресію в результаті нерозуміння того, як заповнювати виборчі бюлетені. Деякі виборці говорять, що якби у день виборів вони побачили цей бюлетень уперше, то, можливо, його б просто закреслили й вкинули у такому вигляд", - сказала Айвазовська.

На її думку, навряд чи 25 жовтня можна очікувати на високу явку виборців, бо ставлення до них менш серйозне, ніж до національних виборів президентського або парламентського рівня.

Як наголосила керівник проектів ГО "Опора" Ірина Швець, це дослідження також показало, що громадяни не обізнані, чим принципово відрізняється нова виборча система від старої.

Багато хто з респондентів не знає, що виборча система, при використанні якої голосування проводиться за партійними списками, називається "пропорційною". Частина респондентів чула, що мажоритарних кандидатів на цих виборах не буде, але до кінця не зрозуміли, як саме змінилася система.

Новий бюлетень, який був протестований на фокус-групах, викликає складнощі у розумінні. Багатьом учасникам важко пояснити, що саме означають прізвища у дужках.

Громадянська мережа "Опора" проводитиме громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року.

Починаючи з 5 вересня у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

"Українська правда" писала про особливості нинішньої виборчої кампанії у статті "Сюрпризи місцевих виборів: що треба знати, щоб не "зламати мозок".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: