У Гонтаревої пом’якшили деякі валютні обмеження

Четвер, 3 вересня 2015, 21:24

Нацбанк України послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених в першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку.

Про це йдеться у постановах регулятора, повідомляє прес-служба банку.

Як зазначається, НБУ збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків  клієнтів банків з 15  до 20  тисяч грн на добу.

Крім того, регулятор дозволив при купівлі клієнтами банків інвалюти не враховувати  залишки коштів на їх рахунках у валюті 3-ї групи класифікатора іноземних валют та банківських металів.

"Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту", - пояснили в прес-службі.

Також, дозволено уповноваженим банкам знімати з контролю експортні операції клієнтів, якщо вони надали документальне підтвердження про припинення зобов’язань шляхом зарахування зустрічних вимог у валютах, що не підлягають обов’язковому продажу.

Згідно із повідомленням, сума таких зобов’язань має не перевищувати 0,5 млн дол США за одним контрактом.

"Уточнено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не розповсюджуватиметься на кошти, які повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний термін", - зазначено у повідомленні.

Також регулятор скасував вимогу щодо обов’язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з ДФС, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. 

Крім того, знято заборону реєструвати зміни до договорів про залучення резидентами кредитів/позик в інвалюті від нерезидентів у разі, якщо ці зміни передбачають заміну боржника в окремих випадках. А саме - коли така заміна пов’язана з ліквідацією та/або поглинанням.

Водночас Нацбанк ввів заборону на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої  було здійснено до 01 січня 2014 року.

"Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора  у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відтепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари", - зазначили у прес-службі..

 Зміни набувають чинності 4 вересня 2015 року і діють до 4 грудня 2015 року включно. 

Економічна правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: