КВУ заявляє про нерівномірне формування виборчих округів на Донеччині
Комітет виборців констатує нерівномірне формування виборчих округів в Донецькій області.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби комітету.
"У ході формування виборчих округів для проведення місцевих виборів у Донецькій області були зафіксовані випадки, які можна трактувати як порушення принципу рівності виборчого права", - сказано в повідомленні.
На думку КВУ, мандати депутатів, які обиратимуться у Маріупольську, Краматорську і Слов'янську міські ради не матимуть однакової "вагу" голосів виборців, так як в частині територіальних виборчих округів у цих громадах кількість виборців відрізняється більш ніж в 2 рази.
"Відповідно до закону про місцеві вибори, середнє число виборців в кожному з 54 виборчих округів Маріуполя має бути максимально наближено до 6 150 виборців. Однак, на жаль, відмінності в деяких округах досить значні. Наприклад, на виборах в Маріупольську міську раду в окрузі №40 повинні голосувати 3 333 виборців, а в окрузі №38 - 7 839 виборців", - зазначають у КВУ.
У Краматорську створено 42 виборчих округи, в яких середня кількість виборців має бути максимально наближена до 3 642 осіб, проте, на думку комітету, в округах на виборах в Краматорську міську раду також спостерігається велика розбіжність.
"Наприклад, в окрузі №10 повинні проголосувати 5 177 виборців, а в окрузі №12 - 2 254 виборців", - підкреслили в КВУ.
У Слов'янську середня кількість виборців у 36 виборчих округах має бути максимально наближена до 2 759 осіб, проте, як зазначають у комітеті, на виборах в Слов'янську міську раду в окрузі №34 має можливість проголосувати 1 997 виборців, а в окрузі №33 - 4 254 виборців.
У КВУ також стурбовані тим, що подібна ситуація може бути політичною технологією "джеріменерінга", тобто виборчого підходу до формування меж виборчих округів.
"Вплив на формування виборчих округів використовується кандидатами або політичними партіями для створення таких округів, в яких вони гарантовано отримають перемогу", - зазначають у КВУ.
У комітеті також повідомили, що для отримання конкретних доказів застосування цієї технології громадські спостерігачі при проведенні моніторингу будуть приділяти особливу увагу виборчій кампанії в таких округах.
Також факти нерівномірного розподілу кількості виборців зафіксовано в округах, де проходитимуть вибори.