Мінстець хоче за два дні змінити список журналістів, що потраплять під санкції
Міністерство інформаційної політики працює над змінами до списку іноземних журналістів, яким заборонено в'їжджати до України.
Про це повідомив міністр інформаційноі політики Юрій Стець в коментарі "Українській правді" після засідання робочої групи з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників ЗМІ.
"День-два ми зможемо напрацювати цей список, який є, після того ми зможемо зробити висновки", - сказав Стець.
Для цієї мети міністерство залучило представників медіа. За словами Стеця, критеріями відбору стануть думки медіа-експертів та напрацювання СБУ і МЗС. Між тим у Мінінформації не знають, хто складав попередній список заборонених журналістів.
"Ні, воно не доходило (до міністерства інформаційної політики - ред), інформації про те, хто укладав цей список немає", - зазначив заступник міністра Артем Біденко.
"Цей список до нас 100% не потрапляв, ми про нього дізналися зі ЗМІ", - додав Біденко.
Водночас головний редактор "Телекритики" Наталія Лігачова переконує, що за два дні неможливо перевірити всіх журналістів, які є у списку.
"Ми пропонуємо, щоб вони відкликали весь список, і попрацювали декілька тижнів. Ми можемо дати ті прізвища, які в нас є на дошці ганьби. А вирахувати всіх, з'ясувати хто і що, хто достойний, а хто ні - складно. Для цього потрібно декілька тижнів", - сказала Лігачова.
Як повідомлялося, в рішенні про запровадження українських санкцій, яке президент Порошенко ввів у дію 16 вересня ввечері, окрім сепаратистів, їхніх прибічників та посадовців РФ опинилася також низка журналістів відомих європейських медіа та один власник ЗМІ в Угорщині.
У переліку присутні 388 прізвищ. Серед них близько 10 журналістів відомих незалежних ЗМІ, що працюють в ЄС, а також світових ЗМІ – Die Zeit, BBC world news, El Pais. Всім їм винесена заборона на в’їзд в Україну.
Згодом з'ясувалося, що перелік журналістів, які потрапили під санкції України, складало Міністерство закордонних справ.
В МЗС визнали, що направляли до Радбезу офіційний лист з переліком іноземних журналістів, які зрештою потрапили під санкції. Водночас в міністерстві заявили, що не вважають, що саме їх лист став причиною накладення санкцій на авторитетних медійників.