"Трійка" ОБСЄ: На Донбасі створюються умови для політичного процесу
На сході України нині створюються умови для підтримки політичного процесу, який має привести до мирного вирішення кризи.
Про це 19 вересня у Магдербурзі заявили міністри закордонних справ Сербії Івіца Дачич, Швейцарії Дідьє Буркхальтер та Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, які утворюють так звану "трійку" ОБСЄ (чинний, попередній та наступний голови міжнародної організації).
"Міністри закордонних справ привітали припинення вогню на сході України та закликали всі сторони продовжувати поважати перемир’я, яке створює умови для підтримки політичного процесу, що має призвести до мирного вирішення кризи", – зазначили в ОБСЄ.
"Трійка також закликала всі сторони якнайшвидше завершити угоду про відведення танків і зброї невеликих калібрів, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні могла це засвідчити і щоб їй був гарантований повний доступ для роботи в зоні конфлікту", – йдеться у повідомленні.
Учасники "трійки" підкреслили, що першорядне значення має досягнення угоди в рамках робочої підгрупи з політичних питань (Тристоронньої контактної групи) про час та умови проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей, які мають відбутися відповідно до Мінських угод.
Також "трійка" ОБСЄ підкреслила суттєву роботу, проведену спостерігачами місії ОБСЄ та зазначила, що місія "зіткнеться з новими завданнями і проблемами через політичні події, які тривають".
"(Для подальшої роботи місії) необхідні додаткові заходи щодо безпеки спостерігачів", - зазначили у "трійці". Глави МЗС привітали кроки, вжиті для встановлення 8 додаткових баз патрулювання, розташованих по обидва боки лінії зіткнення і підкреслити необхідність у додаткових технічних засобах.
Також "трійка" проситиме місію ОБСЄ розробити концепції реагування на зростаючі виклики, йдеться у повідомленні.
Глави МЗС також обговорили питання про особливу роль ОБСЄ у вирішенні питання міграції вимушених переселенців та закликали усі держави-учасниці підтримати міжнародні гуманітарні зусилля для біженців у країнах з перехідною економікою і районах, де проводяться військові дії.
Українська правда