МОЗ не рекомендує знижувати допустиму температуру в квартирах
Міністерство охорони здоров'я не рекомендує знижувати мінімально припустиму температуру для житлових приміщень на 2 градуси з +18 до +16 градусів.
Про це йдеться у повідомленні міністерства.
"Питання про зниження мінімально припустимої температури повітря в житлових приміщеннях до +16 градусів не зовсім коректне, оскільки відсутні інші параметри мікроклімату, зокрема вологість", - пояснили у відомстві.
"(…) Розрахункова температура повітря в житлових кімнатах не повинна бути нижчою за 18°С", - заявили у МОЗ, додавши, що більш низькі температури у приміщеннях, особливо в зоні дихання дітей на висоті 1 м від підлоги, де температура повітря буде нижче запропонованих +16 градусів, можуть сприяти переохолодженню організму.
Крім того, згідно з повідомленням, зниження температури повітря у домівках може призвести до порушення нормативного повітрообміну (за рахунок утеплення вікон та балконних дверей) та збільшення вологості у приміщеннях квартири.
"Це також може спричинити ураження огороджувальних конструкцій пліснявими грибами, що є ризиком виникнення алергічних захворювань і захворювань органів дихання", - підкреслили у МОЗ.
У Мінрегіонбуді також виступили проти зниження температури у житлових будинках.
"Мінрегіон не рекомендує зниження нормативної температури в помешканнях з +18 до +16 та нагадує, що у 2014 році це питання вже розглядалося міністерством. Тоді зменшення нормативної температури повітря у помешканнях українців на 2 градуси було визнано недоцільним", - зазначили у відомстві.
Як відомо, влітку Кабмін доручив Мінрегіонбуду і МОЗ вивчити можливість зниження мінімальної температури для житлових приміщень до +16 градусів.
Мінрегіонбуд допускав зниження температурного мінімуму для квартир у випадку нестачі газу.
Українська правда