"Нормандська четвірка" виступила за якнайшвидше відведення озброєнь
Глави МЗС "нормандської четвірки" виступили за якнайшвидше відведення легкого озброєння калібром менше 100 мм на Донбасі.
Про це заявив журналістам увечері в суботу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, коментуючи підсумки минулих у Берліні переговорів глав МЗС країн "нормандської четвірки", пише РБК.
За словами Лаврова, проект угоди готовий на 90%. Він зазначив, що робота над проектом угоди ведеться контактною групою в Мінську. За словами міністра, "залишається доузгодити деякі деталі, але, як завжди, в цих деталях диявол".
"Ми висловилися на користь того, щоб якомога швидше в рамках відповідної робочої групи з безпеки в Мінську був узгоджений і підписаний документ про всі деталі, що стосуються відведення озброєнь калібром менше 100 міліметрів", - сказав Лавров.
Домовленість про відвід важкого озброєння була досягнута ще в рамках Мінських угод в лютому 2015 року.
Переговори глав зовнішньополітичних відомств, що проходили в суботу в Берліні, закінчилися пізно ввечері. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зазначив, що зустріч була "набагато менш конфронтаційною, ніж ще минулого разу".
Він додав, що з деяких питань учасники переговорів досягли значного прогресу.
"Наприклад, ми досягли єдності з усього комплексу питань безпеки, які ми обговорили", - сказав Штайнмаєр.
За словами Лаврова, учасники зустрічі висловили задоволення режимом припинення вогню.
Крім того, глави МЗС обговорили різночитання з проведення українських місцевих виборів, зазначивши, що подолати розбіжності з цього питання необхідно до "нормандського" саміту, запланованого на 2 жовтня.
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що учасники зустрічі можуть зустрітися в такому ж складі на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Відкриття 70-ї сесії ГА ООН пройде 15 вересня.
Лідери Німеччини, Росії, України та Франції мають зустрітися в "нормандському" форматі в Парижі 2 жовтня. Минула зустріч у такому форматі була проведена 12 лютого, тоді в ході переговорів вдалося домовитися про припинення вогню і відведення важкої техніки.