Чотири німецькомовні країни домовилися про співпрацю щодо кризи в Україні
Швейцарія, Австрія, Німеччина і Ліхтенштейн вирішили тісніше взаємодіяти у врегулюванні кризи в Україні.
Про це йдеться у прийнятій міністрами закордонних справ цих держав декларації за підсумками зустрічі, що відбулася в неділю в швейцарському місті Невшателі, повідомляє ТАСС.
Як повідомляє Федеральний департамент закордонних справ Швейцарії (ФДЗС), глава швейцарської дипломатії Дідьє Буркхальтер, а також його колеги з Австрії - Себастьян Курц, Німеччини - Франк-Вальтер Штайнмаєр та Ліхтенштейну - Аурелія Фрік на своїй щорічній зустрічі в Невшателі "прийняли міністерську декларацію", яка "передбачає співпрацю німецькомовних держав в рамках ОБСЄ".
Документ містить чотири пункти. Перший з них свідчить, що чотири країни будуть "спільно працювати з метою знаходження вирішення кризи в Україні".
Крім того, вони мають намір зміцнювати "здатність ОБСЄ діяти", розвивати економічні зв'язки на просторі ОБСЄ та брати участь у дискусії про майбутнє європейської безпеки.
Міністри "знову заявили про політичну підтримку роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ".
ФДЗС підкреслює, що "просування миру в Європі і світі є одним із пріоритетів швейцарської зовнішньої політики".
Зустрічі міністрів закордонних справ Швейцарії, Австрії та Ліхтенштейну проводяться щорічно з 2006 року. З 2012 року в них бере участь Німеччина.
"Мета полягає в зміцненні співпраці з питань, що становлять взаємний інтерес", наголошується в комюніке.
Торішня нарада голів МЗС проходила в Берліні, а наступну - в 2016 році - вирішено провести в Князівстві Ліхтенштейн.