Ситник радить ГПУ звертатися до Британії за роз'ясненнями щодо його поїздки
Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляє, що не отримував повідомлення про підозру щодо розслідування історії про поїздку до Лондона, а за роз'ясненнями щодо цього відрядження рекомендує ГПУ звертатися до британської сторони.
Про це він сказав в ефірі телеканалу "112 Україна" у четвер.
"Проводиться розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК, але, наскільки мені відомо, не стосовно мене, а щодо співробітників НАБУ, які перебували в Лондоні", - заявив Ситник.
Він підкреслив, що йому не оголошували підозру про скоєння злочину.
Директор бюро повідомив, що направив, зокрема, президенту України і Верховній Раді звіт про перші місяці діяльності структури.
"З 1 жовтня ми починаємо працювати, але у нас до цього часу не вживаються заходи щодо створення антикорупційної прокуратури, з'явилися повідомлення, що проводиться якесь розслідування у зв'язку з нашим візитом до Лондона", - додав він.
За його словами, у запрошенні від англійської сторони містилася пропозиція прибути для зустрічі з правоохоронними органами Великобританії Ситнику та його першому заступнику Гізо Углаві.
У запрошенні також вказувалося, що переліт і проживання оплатить сторона, що приймає.
Говорячи про переліт до Великобританії своєї дружини, Ситник сказав: "З моєї заробітної плати ми оплатили їй квиток до Лондона, у неї була особиста мета - відвідати своїх родичів Лондоні".
"Що стосується Ірини Данько, то вона забезпечує комунікацію з міжнародними донорами, представниками урядових та неурядових організацій, і оплату її перельоту та проживання здійснювала британська сторона", - розповів Ситник.
Він також повідомив, що отримав листа від посольства Великобританії в Україні, в якому зазначалося, що якщо Генпрокуратура України має якісь сумніви у зв'язку з цією поїздкою, то їй слід звернутися до британської сторони за поясненнями.
Директор бюро підкреслив, що про жодну делегацію не йдеться, запрошення було на двох осіб.
За його словами, якщо у Генпрокуратурі після вивчення документів щодо відрядження будуть якісь питання, то він буде "це розцінювати як спробу дискредитувати Бюро і як спробу зірвати початок нашої роботи".
Відповідаючи на запитання про можливість відставки, Ситник сказав: "Я не розглядаю такий варіант і підстав для відставки не бачу".
Раніше народний депутат з міжфракційного об'єднання "Депутатський контроль" Віталій Купрій розмістив на сторінці у Фейсбуці скан-копію відповіді на офіційний депутатський запит з інформацією про те, що ГПУ розслідує відомості за фактом включення в офіційний склад делегації Національного антикорупційного бюро в Лондон дружини і радника директора даного органу Ситника.
Попередня кваліфікація правопорушення - за ч.1 ст.364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим положенням).
У зверненні Купрія, скан-копія якого також оприлюднена, зазначається, що про включення дружини Ситника Анни і його радника Ірини Данько йому стало відомо "з відкритих джерел" і що ця інформація "викликала суспільний резонанс".
За його словами, Ситник заявив, що нібито його дружина здійснила поїздку в Лондон за власний рахунок, але в декларації за 2014 рік вказала річний дохід лише 113 тис грн, що "викликає сумніви в такій можливості" і вимагає перевірки.
У своєму зверненні нардеп також просить перевірити, чи дійсно Данько є радником Ситника, і надати документи, що підтверджують її призначення на посаду.
У коментарі на своїй сторінці в Facebook Купрій заявив, що "спочатку глава НАБ говорив, що Анна Ситник входила в офіційну делегацію, проте згодом почав переконувати, що вона їхала як приватна особа і за свій рахунок".