Чуркін: РФ готова застосувати право вето на резолюцію щодо трибуналу по МН17

Понеділок, 27 липня 2015, 22:53

Росія накладе вето на резолюцію РБ ООН про створення трибуналу з розслідування катастрофи малазійського Boeing 777 на сході України, якщо ця резолюція буде ухвалена більшістю голосів членів Радбезу.

Про це заявив постпред РФ в ООН Віталій Чуркін, цитує його телеканал "Росія 24".

Авіакатастрофа літака Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував плановий рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року на сході Донецької області України, в районі збройного протистояння.

На борту перебувало 298 осіб - 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Імовірно, літак зазнав аварії в результаті ракетної атаки, проте офіційні висновки міжнародної комісії з розслідування причин трагедії поки не оприлюднені.

Раніше низка країн підготувала проект резолюції РБ ООН, що передбачає створення міжнародного трибуналу з розслідування причин авіакатастрофи, яка забрала життя 298 осіб.

Між тим Росія відмовилася працювати над внесеним Малайзією в РБ ООН текстом резолюції, що передбачає створення міжнародного трибуналу щодо трагедії, повідомив раніше посол РФ в Малайзії Валерій Єрмолов.

"Поспіх в просуванні ухвалення резолюції (щодо встановлення міжнародного трибуналу у зв'язку з трагедією "Боїнга") і розширення її повноважень вказує на те, що Радбез ООН, схоже, використовується для того, щоб під приводом трагедії з "Боїнгом" МН17 влаштувати "судилище" над Росією у зв'язку з ситуацією в Україні і в кінцевому підсумку ізолювати нашу країну відповідно до вузьких інтересів окремих держав", - сказав Єрмолов, текст заяви якого надійшов у російський "Інтерфакс".

У зв'язку з цим він підкреслив: "Росія не має наміру брати участь у роботі над текстом резолюції щодо створення міжнародного трибуналу".

Разом з тим він висловив надію, що партнери Росії в РБ ООН "зрозуміють нашу позицію і підтримають завершення розслідування у прозорому ключі, що забезпечить хорошу базу для того, щоб визначити відповідну форму проведення судового розгляду".