Порошенко затвердив нову Стратегію нацбезпеки
Президент Петро Порошенко увів у дію нову Стратегію національної безпеки.
Відповідний указ опублікований на сайті президента.
Як вказано у документі, нова Стратегія "спрямована на реалізацію до 2020 року визначених нею пріоритетів державної політики національної безпеки, а також реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС… і Стратегією сталого розвитку "Україна - 2020".
Головними завданнями цього документу визначені "мінімізація загроз державному суверенітету та створення умов для відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаного державного кордону України, гарантування мирного майбутнього України" та "забезпечення інтеграції України до ЄС та формування умов для вступу в НАТО".
Стратегія спрямована на захист національних інтересів в економічній, соціальній, гуманітарній та інших сферах, комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки та створення ефективного сектору безпеки і оборони України".
На її основі мають розроблятися інші документи стратегічного планування у сфері забезпечення нацбезпеки, у тому числі, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони, Воєнна доктрина (Стратегія воєнної безпеки), Стратегія кібербезпеки, інші галузеві стратегії, а також державні програми розвитку органів сектору безпеки і оборони".
У ній зазначено, що щорічно на фінансування сектору безпеки і оборони має виділятись "не менше 5 відсотків від валового внутрішнього продукту".
Головною загрозою нацбезпеці України в документі названо агресію Росії в усіх її формах, спрямована на "виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення держави Україна і захоплення її території".
Крім того в РНБО визнали, що поруч з російською агресією, небезпеку для країни становлять "неефективність системи забезпечення нацбезпеки і оборони", корупція, економічна криза, енергетична залежність, інформаційна та кібервійна проти України тощо.
Головним пріоритетом державної політики у сфері нацбезпеки названо "реінтеграцію тимчасово окупованих територій після їх звільнення".
Запорукою відновлення територіальної цілісності в документі названо потужну армію та "інші утворені відповідно до законів України військові формування, що забезпечені сучасним озброєнням і військовою технікою, активна зовнішньополітична діяльність, ефективні розвідувальні, контррозвідувальні і правоохоронні органи".
Іншими пріоритетами названо створення ефективного сектору безпеки і оборони; підвищення обороноздатності; реформа Збройних сил, розвідувальних, контррозвідувальних і правоохоронних органів; реформування системи держуправління та боротьба з корупцією; інтеграція в Європейський Союз та особливе партнерство з НАТО; забезпечення нацбезпеки у зовнішньополітичній сфері (відмова від позаблоковості, співпраця з НАТО, США, Китаєм, ООН, G7 та G20); забезпечення економічної, енергетичної, екологічно та інформаційної безпеки; збезпечення безпеки критичної інфраструктури.
Українська правда