ЗМІ видалили розповідь бізнесмена про хабарі Путіну
Інтерв'ю бізнесмена з Санкт-Петербурга Максима Фрейдзона про те, як у 1990-х діючий президент РФ Володимир Путін брав хабарі, було видалено з сайту "Радіо Свобода".
На сторінці, де напередодні містилася детальна розповідь Фрейдзона, який судиться з "Газпромом", про його бізнес на початку 1990-х, розміщено повідомлення ЗМІ: "Публікацію видалено на прохання співрозмовника, який побоюється за свою безпеку".
Текст інтерв'ю було розміщено 23 травня, за добу він увійшов до топу найбільш прочитаних - понад 114 тис. переглядів.
Разом з тим публікація доступна у кеші Google, там також міститься аудіоверсія розповіді Фрейдзона.
Як пізніше пояснив головний редактор московського бюро "Свободи" Леонід Велехов у коментарі РБК, віддалене інтерв'ю з колишнім петербурзьким бізнесменом Максимом Фрейдзон, який звинуватив Путіна в корупції, не було з ним до кінця узгоджено.
"Не будемо говорити про чиють провину. Попередні узгодження були. Але остаточно текст не був узгоджений, тому ми прийняли таке рішення, керуючись правилами етики", - заявив він.
Також Велехов зазначив, що тепер текст навряд чи знову може з'явитися на сайті радіостанції.
"Я не знаю, але справу вже зроблено - текст знято, навряд чи Фрейдзон буде щось просити його знімати, то узгоджувати", - зазначив головний редактор.
Як відомо, Фрейдзон заявив, що в 1990-х заявив платив Путіну, який тоді курирував правоохоронні органи за участь у реалізації "програми створення поліцейського зброї" в РФ.
За словами Фрейдзон, гроші завжди зазвичай брав помічник Путіна - Олексій Міллер. "А Володимир Володимирович у властивій співробітнику спецслужб манері просто писав суму під час бесіди", - додав він. За словами бізнесмена, йдеться про суму в 10 тисяч доларів.
Напередодні глава адміністрації Кремля Сергій Іванов заявив, що проти президента РФ Володимира Путіна ведеться "наклепницька кампанія", яка має на меті "дискредитувати владу в Росії в очах народу".
Іванов не виключив, що однією з причин кампанії проти Путіна в ЗМІ, що загострилася, стала українська криза.
Також Іванов додав, що в статтях американських і британських газет останнім часом все частіше йдеться про корумпованість оточення президента РФ. За його словами, усі звинувачення, як правило, звучать "за відсутності доказів" і лише на підставі того, що "кожен, хто народився в Санкт-Петербурзі, служив у КДБ, а тепер став наближеним до Путіна, винен у корупції".
Українська правда