У Путіна запідозрили, що світ хоче відкрити росіянам очі на владу РФ
Глава адміністрації Кремля Сергій Іванов заявив, що проти президента РФ Володимира Путіна ведеться "наклепницька кампанія", яка має на меті "дискредитувати владу в Росії в очах народу".
Про це Іванов заявив в інтерв'ю телеканалу RT, пише ТАСС.
"Я переконаний, що всі наклепницькі заяви на нашу адресу переслідують одну і ту ж мету: вселити росіянам, що російські правлячі кола неправі", - заявив він.
При цьому Іванов не виключив, що однією з причин кампанії проти Путіна в ЗМІ, що загострилася, стала українська криза.
"Вони (ЗМІ) незадоволені тим, що відбувається в Україні, хоча підкреслю, що не ми це почали - ми лише відреагували на те, що почала інша сторона. За логікою, причина саме в цьому", - сказав він.
Також Іванов додав, що в статтях американських і британських газет останнім часом все частіше йдеться про корумпованість оточення президента РФ.
За його словами, всі звинувачення, як правило, звучать "за відсутності доказів" і лише на підставі того, що "кожен, хто народився в Санкт-Петербурзі, служив у КДБ, а тепер став наближеним до Путіна, винен у корупції".
"Є безліч людей, близьких до Путіна. Наприклад, мій хороший друг, міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр оборони Сергій Шойгу, директор ФСБ Олександр Бортніков, нинішній радник президента з нацбезпеки Микола Патрушев. Я можу за них поручитися - я знаю їх багато років, як і президента Путіна", - додав Іванов.
Раніше прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що "деякі західні ЗМІ готують публікації про Путіна, які можна розцінити як наклепницькі".
За його словами, надіславши запити, ці видання зізналися, що навіть не мають наміру публікувати розгорнуті пояснення Кремля. Зокрема, журналістів цікавила історія фінансових відносини Путіна з бізнесменом Геннадієм Тимченком і главою "Газпрому" Олексієм Міллером.
Пєсков також зазначив, що "такі атаки відбуваються зараз, коли незважаючи на розбіжності, що зберігаються, всі намагаються все одно вести діалог, вибудовувати якісь взаємини, щоб шукати виходи з того конфліктного потенціалу, який, на жаль, не має зараз тенденції до скорочення".