Росія розслідує свою чергову космічну невдачу

Неділя, 17 травня 2015, 17:29

Роскосмос затвердив склад аварійної комісії з розслідування аварії ракети-носія "Протон-М" з мексиканським супутником зв'язку "МексСат-1", який ракета мала вивести на орбіту.

Як повідомляє ТАСС, комісію очолив глава Роскосмосу Ігор Комаров, заступник голови комісії - заступник гендиректора "Центру імені Хрунічева" (підприємство-виробник ракети "Протон"), Олександр Медведєв. 

Американський учасник запуску "Протона" проведе власне розслідування обставин аварії. 

У РФ заявили, що російські структури, включно з Роскосмосом, не несуть матеріальної відповідальності у зв'язку з аварією ракети: страхування супутника здійснила компанія Marsh (Marsh and McLennan), велика міжнародна страхова структура, заснована в США.

Згідно з повідомленням ЗМІ, супутник "МекСат-1" був застрахований на суму близько $400 млн.

Організатором пуску була компанія International Launch Services / ILS, мажоритарна частка в якій належить російському Державному космічному науково-виробничому центру імені М. В. Хрунічева. Там підтвердили, що "запуск був комерційно застрахований".

Російські ЗМІ з посиланням на джерела в ракетно-космічній галузі повідомили, що одним з факторів аварії ракети  може бути недостатня якість технічного контролю виробництва ракет-носіїв "Протон-М".

Як відомо, "Протон-М" стартував з Байконура 16 травня в 8:47 мск, розгінний блок з супутником повинні були відокремитися від носія в 08:57 мск. За даними Роскосмосу, аварія сталася на 497-й секунді польоту в результаті "нештатної роботи двигунів третього ступеня носія" на висоті 161 км.

У Роскосмосі заявили, що третій ступінь, розгінний блок і космічний апарат практично повністю згоріли в атмосфері над Забайкальським краєм.

У травні 2014 при запуску аналогічного супутника також сталася аварія, яка була пов'язана з руйнуванням підшипника в турбонасосного агрегаті рульового двигуна.

Цього разу, за попередніми даними, збій також стався в рульових двигунах третього ступеня "Протона".

З 2010 р аварією завершилися 7 запусків російських ракет-носіїв: "Протон-М", "Союз-У", "Зеніт-3SL" (російсько-українська), "Союз-2.1а". Було втрачено два вантажні кораблі і 9 супутників.

Остання космічна невдача - 28 квітня 2015 з Байконура стартувала ракета-носій "Союз-2.1а", яка не змогла вивести на розрахункову орбіту вантажний космічний корабель "Прогрес М-27М". 8 травня корабель некеровано зійшов з орбіти і згорів в щільних шарах атмосфери, його фрагменти впали у води Тихого океану.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: