Прокуратура просить суд допитати Яценюка у справі Попова
Прокуратура просить Шевченківський районний суд Києва допитати прем'єр-міністра Арсенія Яценюка як свідка за обвинуваченням колишнього голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова у причетності до силового розгону активістів євромайдан в ніч на 30 листопада 2013.
Про це в ході судового засідання заявила сторона державного обвинувачення, передають "Українські новини".
Прокурор попросив суд допитати як свідків понад 100 осіб, в тому числі, Яценюка і депутатів Верховної Ради Мустафу Найєма, Миколи Княжицького, Сергія Ківалова та Сергія Пашинського.
Крім того, прокуратура просить суд допитати як свідків екс-керівників Міністерства внутрішніх справ, в тому числі, Віталія Захарченка, Віталія Ратушняка, Валерія Коряка та екс-керівників Київміськадміністрації Анатолія Голубченка та Світлану Зоріну.
Також держзвинувачення виступає за допит в суді колишнього голови Адміністрації президента, екс-секретаря Ради національної безпеки і оборони Андрія Клюєва.
Суд погодився із запропонованим прокуратурою списком свідків, але підкреслив, що явку їх до зали судового засідання повинна забезпечити сторона держобвинувачення.
Захист Попова, у свою чергу, заявив, що крім зазначених осіб, необхідно допитати як свідка чинного мера Києва, голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка.
Шевченківський районний суд Києва в п'ятницю переніс на 26 травня розгляд справи проти Попова.
Про це оголосила головуюча в колегії суддя Оксана Хардіна.
Засідання 26 травня, на якому буде проведено допит потерпілих, планується провести з 10:00 до 13:00.
Допит потерпілих у суді також буде продовжений 9 червня з 9:00 до 11:00.
Після допиту потерпілих суд має намір допитати свідків звинувачення, потім дослідити докази сторони звинувачення, потім допитати свідків захисту і дослідити докази сторони захисту.
Загальна сума цивільних позовів потерпілих, що надійшли до суду, становить майже 23 мільйони гривень. Таких заяв 44.
Екс-главу КМДА звинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів, вчинених за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво в перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу.
Попов заявляв, що не має наміру плаатіть постраждалим і збирається звернутися до Євросуду.