Горбулін радить забути про відновлення ядерного статусу України
Україна не має технічної можливості відновити свій ядерний потенціал.
Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін.
"Те, що ми сьогодні не можемо створити ядерний бойовий блок - я за ці слова несу відповідальність", - сказав він у четвер у Києві під час представлення проекту Національної стратегії безпеки України.
При цьому Горбулін наголосив, що Україна має великі запаси урану, стронцію та інших елементів, необхідних для виготовлення тепловиділяючих елементів (ТВЕЛ), проте досі керівництво країни не прийняло політичного рішення для налагодження виробництва.
"У нас ніколи не було в Україні фахівців, які б проектували, розробляли, створювали і, найголовніше, відпрацьовували ядерні блоки в напівбойових або бойових умовах. Тому я думаю, що Україні не варто ставити таке питання, це не коректно з точки зору сьогоднішнього науково-технічного потенціалу України і може принести тільки певні нарікання на адресу України в політичному плані ", - додав він.
"Як людина, що 50 років свого життя займалася розвитком ракетно-космічної техніки й, природно, ядерним обладнанням, займався питаннями збереження ядерної зброї в Україні, можу сказати вам... у нас сьогодні, практично, немає промислової бази для того, щоб серйозно зайнятися відтворенням ядерних бойових блоків", - сказав він.
Володимир Горбулін - доктор технічних наук (1994), професор (1995), академік Національної Академії наук України (1997). У 1992-1994 рр. - Генеральний директор Національного космічного агентства України. Член Міжнародної академії астронавтики. З 24 травня 2006 - тимчасово виконуючий обов'язки секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
З 19 квітня 2014 - позаштатний радник в.о. президента України Турчинова. З 26 червня по серпень 2014 радник президента України Петра Порошенка. Потім указом президента призначений директором Національного інституту стратегічних досліджень є за сумісництвом радником президента України.