Путін заявив, що Росія зробила свій внесок у роззброєння й хоче "рівноваги"
Росія зробила свій внесок у загальне й повне роззброєння і планує продовжувати роботу в цьому напрямку, заявив президент РФ Володимир Путін.
Про це говориться в його зверненні до Оглядової конференції з виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, повідомляє РИА Новости.
Витримки зі звернення зачитав із трибуни Генасамблеї ООН директор департаменту з питань нерозповсюдження й контролю над озброєннями МЗС РФ Михайло Ульянов. Повний текст звернення було поширено у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку
"Росія послідовно виконує всі положення ДНЯЗ, у тому числі Статтю VI. Ми скоротили свій ядерний потенціал до мінімального рівня, що є значимим внеском у загальне й повне роззброєння", - йдеться у зверненні.
"Плануємо продовжувати роботу на цьому напрямку, а також зберігати рівновагу між освоєнням "мирного атома" і зміцненням режиму нерозповсюдження, включаючи систему гарантій МАГАТЕ", - заявив Путін.
"Налаштовані на тісну взаємодію з усіма зацікавленими сторонами щодо створення сучасної, стійкої й безпечної архітектури співпраці в області ядерної енергетики", - запевнив він.
Путін висловив очікування, що всі держави-учасники Договору про нерозповсюдження ядерної зброї підтвердять готовність виконувати взяті на себе зобов'язання.
"Це, безсумнівно, стане важливим фактором зміцнення миру, безпеки й стабільності на всій планеті", - зазначається в листі президента Росії.
Договір про нерозповсюдження ядерної зброї й пов'язаних технологій є основою міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження. Документ закріплює невід'ємне право всіх держав-учасників на дослідження, виробництво й використання ядерної енергії в мирних цілях.
Договір було схвалено Генеральною асамблеєю ООН 12 червня 1968-го й пізніше відкрито для підписання. З моменту набуттям документом чинності 5 березня 1970-го його учасниками стали всі незалежні держави-члени ООН, за винятком чотирьох – Ізраїлю, Індії, КНДР і Пакистану.
Оглядова конференція з виконання Договору проводиться раз на 5 років. Цього року вона триватиме у Нью-Йорку до 22 травня.