Захист: Справу сина Джемілєва в РФ посилили після його розмови з Путіним

Вівторок, 14 квітня 2015, 11:55

Краснодарський крайовий суд у вівторок почав розгляд справи щодо сина лідера кримських татар Мустафи Джемілєва - Хайсера Джемілєва.

За версією захисту, влада Росії використовує цю справу проти лідера кримських татар, а самого Хайсера не мали права вивозити із Криму, повідомляє Радіо Свобода.

"Безумовно, ми у своїй позиції опиралися на рішення Європейського суду, у якому зазначено, що Джемілєв не має бути вивезений із Криму або має бути повернутий в Україну", - повідомив адвокат Микола Полозов.

"Його звинувачують в розкраданні й зберіганні зброї й боєприпасів, а також навмисне вбивство, зроблене з хуліганських спонукань. Хоча це суперечить первісному обвинуваченню, яке пред'являлося ще українськими правоохоронними органами в 2013 році, тут ми бачимо, звичайно, політичний компонент, а саме – використання Хайсера в якості заручника для тиску на його батька – Мустафу Джемілєва", - вважає Полозов.

 За його словами, російське слідство посилило кваліфікацію його діяння після розмови Мустафи Джемілєва з Володимиром Путіним. 

"Мова йде про те, щоб він, використовуючи свій авторитет і вплив, все-таки якось направляв дії кримських татар убік інтересів російської влади. Але оскільки Мустафа Джемілєв однозначно відповів на це питання, що він не буде співробітничати з Володимиром Путіним, безумовно, справа його сина використовується як інструмент так само, як і раніше українська влада Януковича, під час перебування його президентом, вони також намагалися використовувати сина для тиску на батька. РФ просто в цьому випадку перейняла цю естафету", - сказав він.

"Це було ненавмисне вбивство. Можна сказати, що це була трагічна випадковість, яка спричинила смерть людини. І ми розраховуємо, що присяжні все-таки стануть на нашу сторону, оскільки очевидно, що жодних хуліганських спонукань, як це кваліфікує слідство, у діях Хайсера не було", - сказав він.

Полозов також розповів, що при формуванні колегії присяжних засідателів усім їм задавалося питання – як вони ставляться до приєднання Криму до Росії, чи позитивно, як вони ставляться до дій української влади.

Усі присяжні "продемонстрували патріотичну для Російської Федерації позицію".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: