У справі Штепи оголосили обвинувальний акт. Вона себе винною не визнала

Середа, 4 березня 2015, 19:39

Під час судового засідання у справі екс-мера Слов'янська Донецької області Нелі Штепи в середу був оголошений обвинувальний акт.

Як передає кореспондент Інтерфакс-Україна, документ займає 24 сторінки. Держобвинувачі читали його по черзі. На це пішло трохи більше години.

У документі йдеться про те, що Штепа провела незаконне соцопитування з питання федералізації, не вдалася до адекватних дій зі звільнення захопленої будівлі міськвідділу міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї (453 пістолета Макарова та 26 АКСУ) і в інтерв'ю ЗМІ закликала не звільняти його.

В обвинувальному акті також зазначено, що Штепа висловлювала підтримку і повагу сепаратистам, не перешкоджала захопленню міськради і дозволила бойовикам "ДНР" зайняти місто, що призвело до окупації Слов'янська з 12 квітня по 5 липня 2014 року.

Крім того, Штепа сприяла організації та зміцненню незаконних блокпостів.

В обвинувальному акті також зазначено, що за час окупації і бойових дій в Слов'янську загинули 117 осіб, 198 отримали тілесні ушкодження. Пошкоджено 1574 будинки, а також об'єкти житлово-комунальної інфраструктури міста.

Штепа відмовилася визнати себе винною.

"Ці інтерв'ю (які цитувала прокурор) - я була в полоні! Ну, коли я могла дати інтерв'ю в спортивному костюмі, ненафарбована і не накручена ?!", - заявила Штепа.

Під час судового засідання вона неодноразово підкреслювала, що починаючи з 16 квітня, більшу частину часу, коли відбувалися події в яких її звинувачують, вона перебувала в полоні.

"Я - одна з небагатьох мерів, який відмовився працювати на ополченців. 16 квітня я була захоплена ополченцями. Була в полоні 81 день. До всіх статей, які мені інкримінують прокуратура і СБУ, я не маю ніякого відношення... Сьогодні Харківська прокуратура працює не на Україну, вона працює на сепаратистів", - заявила Штепа.

"Будь-який обвинувачений має право на захист... Неля Ігорівна використовує емоції як захист. Держзвинувачення керується виключно законом і не має права на емоції", - прокоментувала її заяву прес-секретар прокурора області Віта Дубовик.

У судовому засіданні оголошено перерву до 30 березня. За цей час держзвинувачення має підготувати перелік доказів, які пропонується досліджувати в рамках процесу.

Штепа була арештована 13 липня 2014 року.

Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за звинуваченням Штепи в апеляційний суд Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності.

У мотивувальній частині ухвали суд посилався на те, що злочини, інкриміновані Штепі, відбувалися на території Слов'янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова.

Окрім того, свідки у справі живуть в Слов'янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може привести до затягування термінів розгляду справи.

ВССУ виніс ухвалу про розгляд справи стосовно Штепи в Червонозаводському райсуді Харкова.