У зоні АТО загинули вже більше шести тисяч людей – ООН

Понеділок, 2 березня 2015, 10:05

Кількість людей, які загинули на сході України з середини квітня 2014 року по 28 лютого 2015, за приблизними оцінками, перевищила 6000.

Про це йдеться у повідомленні Управління Верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раада аль-Хусейна в понеділок.

За цей період було задокументовано смерть 5809 та поранення 14 740 людей, але, оскільки повних звітів про втрати ще немає, особливо в районі донецького аеропорту та Дебальцевого, управління вважає, що кількість жертв перевищує 6000.

У доповідді зазначається, що ескалація бойових дій за останні тижні, особливо біля донецького аеропорту та в районі Дебальцевого, призвела до загибелі сотень людей, як мирних жителів, так і військових, а також до нестерпних умов життя для тих, хто опинився на території, що контролюється озброєними групами, або стали їх заручниками.

Комісар заявив, що ця доповідь малює картину безжального спустошення життя мирних жителів та інфраструктури. Жінки, діти та вразливі групи постраждали особливо сильно.

Згідно з доповіддю, яка охоплює період з 1 грудня 2014 року по 15 лютого 2015 року, триває притік важкого озброєння та іноземних бойовиків, в тому числі з Росії, на контрольовані озброєними групами території Донецької та Луганської областей.

Особливо ситуація у сфері безпеки та прав людини на сході, згідно з документом, різко погіршилася в січні та на початку лютого. Невибіркові обстріли населених пунктів на території, контрольованій урядом, таких як Авдіївка, Дебальцеве, Попасна, Щастя, Станиця Луганська, а також міст, контрольованих озброєними групами, таких як Донецьк та Горлівка, призвели до великих втрат серед мирного населення.

Обмеження на в’їзд на територію АТО та виїзд з неї, введені урядом 21 січня, створили нові труднощі для цивільного населення, яке й без того знаходилося у вкрай скрутному становищі, зазначається в доповіді.

"При цьому припущення про те, що люди, які залишаються на територіях контрольованих озброєними групами, роблять це за власним вибором, є тривожним та помилковим. Багато людей залишаються, бо бояться за свої життя якщо спробують виїхати. Інші залишаються для того, щоб захистити дітей та інших членів своїх родин, або свою власність, а деякі змушені залишатися проти своєї волі або просто фізично не в стані виїхати", – заявив комісар.

У повідомленні наголошується, що викрадення та катування людей у зоні АТО здійснюють переважно бойовики, хоча у деяких випадках є повідомлення про такі дії з боку українських силовиків.

Також, йдеться у документі, продовжуються систематичні порушення прав людини у Криму, переважно стосовно кримських татар та тих, хто не підтримав так званий "референдум" у березні.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: