Коломойський досі не виплатив 1,6 млрд боргу "Укрнафти" за ренту
Заборгованість ПАТ "Укрнафта" перед державою зі сплат и рентних платежів за надрокористування станом на січень 2015 року перевищує 1,6 мільярда гривень.
Про це повідомив голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус на прес-конференції в Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".
"Укрнафта" повністю не сплатила, у них залишився борг приблизно 1,6 млрд гривень по ренті. Інше було сплачено ", - сказав він.
Водночас у ДФС уточнили, що загальна заборгованість підприємства становила 2,4 млрд гривень, з яких 700 млн гривень вже сплачено.
Як повідомлялося з посиланням на Білоуса в листопаді 2014 року, прокуратура Сумської області відкрила кримінальне провадження за фактом несплати ПАТ "Укрнафта" рентних платежів при видобуванні вуглеводневої сировини в регіоні.
"Зараз у нас найбільший борг у Сумській області - 1,1 млрд гривень несплати і саме там зараз відбулися акції, податкові, і вони тривають... заарештовувати майно. Людей ми не заарештовуємо, їм просто повістки приходять у рамках відпрацювання кримінального провадження", - сказав він.
Білоус також прогнозував відкриття аналогічних справ щодо несплати ренти "Укрнафтою" при видобутку вуглеводнів в інших областях.
За його словами, представники "Укрнафти" пояснювали несплату до держбюджету дивідендів за 2011-2013 роки претензіями до НАК "Нафтогаз України" із ви добутку підприємством газу.
На початку листопада минулого року Білоус зазначав, що ДФС має намір у судовому порядку домогтися стягнення з "Укрнафти" 2,1 млрд грн обов'язкових до сплати рентних платежів за серпень-жовтень 2014 року.
Виплата дивідендів НАК "Нафтогаз України" має бути здійснена шляхом перерахування 1,78 млрд гривень до держбюджету.
НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським, - близько 42% акцій.
Згідно з діючим законодавством, така частка акцій дає Коломойському можливість блокувати збори акціонерів "Укрнафти". Без зборів прийняти рішення про виплату боргу державі неможливо.
Нещодавно Верховна Рада прийняла закон про можливість зібрань акціонерів за ініціативою власників більше 50% акцій, а не 60%, як було досі, але щодо "Укрнафти" ця норма поки не застосовується.