У Білорусі заблокували незалежні інтернет-ЗМІ
У Білорусі заблоковані навіть нейтральні по відношенню до влади інформаційні інтернет-портали.
Як повідомляє Русская служба ВВС, опозиційні інформаційні сайти були блоковані раніше.
На данный момент заблокированы сайты: Onliner.by БелаПАН Naviny.by "Хартия'97" "Белорусский партизан"и "Салiдарнасць".
— Беларусь Online (@belarusonline) December 20, 2014
Робота нейтрального, за визначенням білоруських аналітиків, порталу naviny.by та інформаційного агентсва БелаПАН блокована до ночі в суботу з невідомих причин. Раніше протягом дня користувачі мали проблеми з доступом до низки сайтів.
Сайт onliner.by, який публікував поряд з новинами комерційну інформацію, був виключений з національної доменної зони за рішенням оперативно-аналітичного центру при президенті Лукашенко - як повідомляється, за порушення торгових операцій в інтернеті і на вимогу міністерства торгівлі Білорусі.
Редактори сайтів, що публікують неузгоджену з владою суспільно-політичну інформацію, повідомляють, що не змогли домогтися від чиновників пояснення причини блокування сайтів.
У Білорусі прийняті поправки до закону про ЗМІ, що посилили правила роботи в інтернеті. Дія нового закону мало розпочатися з 1 січня 2015 року.
Проте вже 20 грудня користувачам в Білорусі були недоступні деякі інтернет-портали, такі як опозиційно позицію сайт "Хартія-97", керований з Росії журналістом Павлом Шереметом "Білоруський партизан" і сайт інтернет-газети "Солідарність".
"Доступ до сайту блокований білоруським провайдером, на яких підставах - поки з'ясувати не можу. Глобально-то ясно, але чому саме" Солідарність "не догодила серед усього розмаїття інтернет-ресурсів, я поки пояснити не можу", - повідомив редактор "Солідарності" Олександр Старикевич.
"Блоковані доменні імена. З якої причини - невідомо. Будь-яких попереджень або оповіщаючи не було ", - розповів директор інформаційної компанії БелаПАН Алесь Липай, пише "Білоруський партизан".
У "Белтелекомі" заявляють, що не мають відношення до виниклих проблем, і пояснюють їх DDoS-атакою на своє обладнання.
"У зв'язку з DDoS-атакою на обладнання центру обробки даних РУП "Белтелеком" можливі труднощі з доступом до низки інформаційних ресурсів національного сегменту мережі інтернет. Фахівцями вживаються всі можливі заходи по локалізації можливих проблем", - повідомляє національний оператор зв'язку.
Окрім того 20 грудня Міністерство торгівлі Білорусі також призупинило роботу 13 інтернет-магазинів, повідомила заступник міністра Ірина Наркевич.
Українська правда