"Самопоміч" вигадала, як наповнити бюджет за рахунок олігархів

Четвер, 18 грудня 2014, 15:44

У фракції "Самопомочі" вважають, що уряд не запропонував реальних кроків, щоб наповнити держбюджет за рахунок зменшення прибутків олігархів.

Про це заявив лідер фракції Олег Березюк, передає прес-служба партії.

"В умовах надзвичайної кризи необхідно примусити монополістів та олігархів наповнювати державний бюджет", - заявив Березюк.

"На жаль, презентовані у четвер пропозиції уряду по наповненню дохідної частини бюджету не передбачають задіяння реальних механізмів отримання державою коштів олігархів та нафтогазових монополій", - додав він.

Березюк вважає, що коли урізаються соцвиплати, то не можна "залишити недоторканими надприбутки монополістів".

У "Самопомочі" запропонували кілька ініціатив у цьому напрямку:

70% податок на видобуток нафти і газу для договорів спільної діяльності (ДСД) між державними та приватними компаніями (за розрахунками, це дасть близько 5 мільярдів грн);

поширення норм трансфертного ціноутворення на всі, без винятку, галузі економіки, включаючи хімічну та металургійну промисловості;

запровадженні реальних механізмів контролю за ухиленням від сплати податків через маніпуляції з ПДВ, аж до кримінальної відповідальності;

впродовж 2015 року поступово підняти акцизи на алкоголь та тютюн на 30%, як того вимагає норми Угода про асоціацію;

оподаткувати прибутки олігархів, легалізовані закордоном через контрольовані іноземні компанії, за рахунок запровадження принципу Controlled Foreign Corporations зі ставкою не менше 15%;

повернення невиплачених дивідендів компаній, частка в яких належить державі.

"Лише один приклад – ПАТ "Укрнафта" з невиплаченими дивідендами в розмірі більше 2 млрд грн.", - нагадали в "Самопомочі".

У партії пропонують провести аудит та зобов'язати всі компанії із часткою держави виплатити дивіденди в першій половині 2015 року на користь держави. В разі ухилення - встановити жорсткі штрафні санкції.

Як відомо, Рада і Кабмін відмовилися від пакетного голосування за держбюджет та зміни в Бюджетний та Податковий кодекси.

Українська правда