Один з найбільших банків РФ готується шукати гроші у Перській затоці
"Внешэкономбанк" (РФ) протягом року вивчить правила надання "ісламського фінансування" в країнах Перської затоки, щоб бути готовим вийти на цей ринок.
Про це заявив глава ВЭБ Володимир Дмитрієв.
Випуск ісламських облігацій - "сукук" - заснований на релігійних принципах, які забороняють пряме стягнення відсотків, а також інвестиції у низку секторів. За прогнозами експертів, у 2015 році в світі буде випущено облігацій "сукук" на $165 мільярдів.
Випуск облігацій "сукук" російськими організаціями вимагає змін в регулюванні банківського сектора.
"Зацікавленість (у ісламському фінансуванні) велика і незалежно від того, як складатимуться наші стосунки з європейськими та американськими партнерами, відносини з ісламським світом треба вибудовувати", - сказав Дмитрієв.
Він заявив також, що ВЭБ найближчим часом планує надіслати команду фахівців до країн Перської затоки для вивчення правил ісламського фінансування, щоб потім запропонувати Центральному Банку відповідні зміни в законодавство.
Як відомо, "Внешэкономбанк" потрапив під санкції західних країн, накладених на російські компанії через події на Україні. Санкції практично закрили доступ банку до західного фінансування.
У жовтні рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги найбільших російських банків - "Ощадбанку", ВТБ, "Россельхозбанка", "Газпромбанку", ВЭБ, Альфа-банку", а також Агентства з іпотечного житлового кредитування.