Росія продовжує примушувати Київ до переговорів з терористами
Повернення до женевського формату переговорів із врегулювання української кризи можливе, але Київ повинен почати дотримуватися попередніх домовленостей, заявив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін.
Про це він сказав журналістам у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Як відомо до проведення переговорів в женевському форматі зокрема закликав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.
В МЗС РФ заявили, що Росія не вважає за доцільне вести переговори з українського питання в так званому женевському форматі за участю Росії, ЄС, США та України.
"Ми не говорили щодо того, що повернення до женевського формату неможливе", - сказав Карасін.
За його словами, попередні домовленості, досягнуті в тому числі в Женеві в квітні, Києвом не виконуються.
"Українська влада повинна налагоджувати діалог з представниками південного сходу. Де цей діалог? Де проект нової Конституції? Світова громадськість не знає, в чому її суть", - зазначив він.
"Все, що сприятиме врегулюванню внутрішньоукраїнської кризи, наведенню мостів між київською владою та представниками південного сходу, все, що буде корисно, все можливо", - підкреслив Карасін.
В свою чергу постійний представник Росії при ОБСЄ Андрій Келін вважає, що так звані "вибори" в ДНР і ЛНР підвищили статус представників цих терористичних організацій для переговорів.
Його коментар в п'ятницю оприлюднив МЗС Росії.
"Голосування 2 листопада не шкодить, як стверджували деякі, а, навпаки, сприяє мирному процесу. Звертаю увагу колег на те, що представники ДНР і ЛНР вже заявили про те, що готові до продовження діалогу з Києвом", - заявив Келін.
"Громадських і політичних лідерів і активістів Донбасу офіційний Київ затаврував "терористами", з якими діалог неможливий. Тепер партнери по переговорах є, - додав він.
Він підкреслив, що Росія визнала "вибір тих громадян України, які віддали свій голос 26 жовтня, висловила готовність співпрацювати як з новим складом парламенту, так і новим урядом".
"Жителі в Донецькому і Луганському регіонах 2 листопада теж висловили свою волю. Ми її почули і поважаємо, з нею доведеться рахуватися", - заявив Келін.
"Вся історія з виборами показала, що прийняття закону про особливий статус в тій редакції, яка була підписана президентом (і вступила в силу) 16 жовтня, не в повній мірі відповідало вимогам Мінських домовленостей".
"А дата 7 грудня, яка з'явилася в документі, не обговорювалася і не узгоджувалася з представниками Донецька і Луганська", - також заявив постпред Росії в ОБСЄ.
"Цілком очевидно, що текст цього закону, що стосується жителів великих регіонів України, має бути обговорено з їх представниками. Тоді не буде тих різночитань, які підірвали довіру до закону від 16 жовтня", - додав він.
"Українська правда", "Інтерфакс-Україна"