Міноборони звітує, що люструвало 5 генералів, але просить зберегти цінні кадри
Міноборони звільнило 5 генералів в рамках закону про люстрацію, але хоче запропонувати поправки для збереження особливо цінних кадрів.
Про це у вівторок інформує прес-служба відомства.
Зазначається, що наказом міністра оборони від 25 жовтня п’ятьох посадових осіб звільнено від займаних посад.
Це генерал-полковник Геннадій Воробйов, першого заступника начальника Генерального штабу ЗСУ; генерал-лейтенант Сергій Бессараб, перший заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ; генерал-лейтенант Сергій Дроздов, перший заступник командувача Повітряних Сил ЗСУ; генерал-лейтенант Микола Петрушенко, головний інспектор Повітряних Сил ЗСУ; генерал-майор Артур Артеменко, начальник штабу — перший заступник командувача Повітряних Сил.
Також міністр ініціював перед президентом Порошенком питання щодо звільнення від займаних посад генерал-полковника Юрія Байдака, командувача Повітряних Сил та генерал-лейтенанта Анатолія Пушнякова, командувача Сухопутних військ.
Крім того в Міноборони нагадали, що розпорядженням Кабінету міністрів від 16 жовтня з посади заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції звільнений адмірал запасу Ігор Кабаненко.
В той же час, у міністерстві зазначають, що "виконання вимог закону України "Про очищення влади" негативно впливає на виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України".
"Так, генерал-полковник Генадій Воробйов на сьогоднішній день є одним із найдосвідчених та професійно підготовлених генералів ЗСУ. Під час перебування на посаді першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України особисто керував проведенням АТО, однак, відповідно до Закону, звільнений з посади", - зазначено в повідомленні.
У зв'язку з тим, що у країні ведуться бойові дії, Міноборони пропонує внести відповідні зміни до закону про люстрацію, в частині, що дозволяє застосовувати норми цього закону лише до тих військовослужбовців, участь яких у антиконституційних діях та інших правопорушеннях є доведеною.
У Міністерстві оборони опрацьовується проект внесення відповідних поправок до зазначенного закону на найближчому засіданні новообраної Верховної Ради, з метою збереження високопрофесійних кадрів органів військового управління оперативно-стратегічного рівня в цей надскладний для державності України особливий період реальних викликів та загроз.
Українська правда