Верховному Суду не подобається люстрація, він звернувся до КС
Верховний суд прийняв рішення звернутися до Конституційного суду щодо конституційності окремих положень закону "Про очищення влади".
Відповідне рішення було прийнято в понеділок пленумом Верховного Суду, передає "Інтерфакс-Україна".
За звернення в КС проголосувало 27 суддів з 43. 15 проголосували проти.
"Звернутися до Конституційного суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) п.6 ч.1, п.2 ч.2, п.13 ч.2, а також ч.3 ст.3 закону України від 16 вересня 2014 року "Про очищення влади", - йдеться в постанові Пленуму Верховного Суду України.
Фото Дмитра Гнапа |
Рішенням суду обурюються журналісти. Дмитро Гнап пише у своєму Facebook.
"Глава суду Романюк - неформальний лідер фронди. На відміні люстрації наполягають голови київських районних судів, а також глава апеляційного суду Києва, бориспільського і ірпінського районних. Всі, коротше, найбільш корумповані і ті, хто судив за Майдан", - написав він.
Один з творців закону про люстрацію депутат Леонід Ємець також критикує рішення суддів:
"Суддям дали можливість самоочиститися через закон про "Відновлення довіри до судової влади". Вони самостійно і демократично обрали тих же керівників у 90 відстотках випадків", - пише він у своєму Facebook.
"Тоді через закон "Про очищення влади"(люстрацію) їх змусили пройти перевірку на майно і участь в рішеннях проти Майдану і громадянських свобод", - додає депутат.
"На це Веховний суд сьогодні прийняв рішення звернутися до Конституційного суду щоб визнати люстрацію неконституційною (27 суддів за і 15 проти). Судді категорично відмовляються чути українське суспільство", - наголошує Ємець.
За його словами, судова реформа має забезпечити очищення судової влади, забезпечити реальне правосуддя в результатах якого не буде сумніву в нікого.