В Україні стартували вибори до Верховної Ради
В Україні у неділю, 26 жовтня, проходять позачергові парламентські вибори, українці обирають Верховну Раду VIII скликання.
Виборчі дільниці працюватимуть з 8 ранку до 8 вечора.
Після закриття дільниць мають оприлюднити попередні дані щодо явки виборців і результати екзит-полів.
За даними МЗС України, станом на 8:00 за київським часом розпочали голосуввання вже на 34 з 112 закордонних виборчих дільницях.
"Першими почали голосувати українці в Австралії" ,- зазначили в МЗС.
За даними прес-центру АТО, сили АТО у посиленому режимі забезпечують громадський порядок, в тому числі на виборчих дільницях. В МВС у свою чергу заявили, що на усі діючі ОВК завезені виборчі бюлетені. Виборчкоми цілодобово охороняють 800 міліціонерів.
Харьков. С большинства участков поступают сообщения о том, что участки открылись без проблем pic.twitter.com/y6ke4xRdtC
— IT Sector Харьков (@itsector) October 26, 2014
Відкрита перша виборча дільниця в світі! Канберра, Австралія. На ній вже проголосували українці. pic.twitter.com/8fceFTpOUc
— Hromadske.TV (@HromadskeTV) October 26, 2014
В Славянске начались выборы pic.twitter.com/27Ni1IqQQf
— Новости Донбасса (@novostidnua) October 26, 2014
За даними організації "Опора", цього разу 4,6 млн виборців України не зможуть проголосувати на позачергових парламентських виборах через російську агресію і військові дії на сході України.
Кримчани і тимчасові переселенці з Донбасу можуть проголосувати за партії за місцем перебування.
На сайті Центральної виборчої комісії можна знайти перелік виборчих округів та кандидатів, які балотуються до парламенту.
Вибори проходять за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. При голосуванні виборці отримують по 2 бюлетені: за список політичної партії в загальнодержавному окрузі й за кандидата в одномандатному виборчому окрузі.
225 депутатів будуть обрані від партій, які подолали 5%-й виборчий бар'єр.
У виборах бере участь 29 партій, які висунули свої виборчі списки, а також 3 322 мажоритарних кандидата, які балотуються як від політичних сил, так і в порядку самовисунення.
Усього створено 32 198 виборчих дільниць, у тому числі 30 720 звичайних, 1 366 спеціальних, а також 112 закордонних (найбільше їх: у Росії - 6, у Німеччині - 5, у США, Польщі й Німеччини – по 4).
У цілому в Україні без урахування Криму й Севастополя, де вибори неможливо провести через анексію Росією, створено 213 округів.
Через складну обстановку в зоні АТО операції голосування може не відбутися й на окремих виборчих дільницях інших округів на Донбасі. Однак, вибори там усе одно будуть визнані як такі, що відбулися, незалежно від того, скільки виборців приймуть у них участь, оскільки поріг явки законом не передбачений.
У цілому в Україні нараховується без Криму й Севастополя 33,57 млн виборців, у тому числі 3,3 млн у Донецькій і 1,77 млн у Луганській областях.
За даними ЦВК, заяви про зміну місця голосування в цілому по Україні подали 190,3 тис осіб, із них 21,7 тис жителів Донецької області, 11,1 тис - Луганської області й 3,6 тис – Криму й Севастополя.
Залишилося невирішеним питання про голосування військових у зоні АТО.
Віднедавна рішенням Верховної Ради посилено відповідальність за виборчі порушення – як для кандидатів, так і для виборців.
"Українська правда", "Інтерфакс-Україна", "Українські новини"