Держдума заборонила бандерівську символіку
Держдума в п'ятницю прийняла в третьому, остаточному читанні закон, яким запроваджується відповідальність за публічне демонстрування атрибутики або символіки організацій, які співпрацювали з нацистськими структурами.
Про це повідомляє "Інтерфакс".
В Кодекс РФ про адміністративні правопорушення вносяться зміни, що передбачають відповідальність за пропаганду і публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки, або публічне демонстрування атрибутики чи символіки екстремістських організацій, які співпрацювали з фашистами, організаціями або їх представниками, які заперечують вирок Нюрнберзького трибуналу.
При цьому в пояснювальній записці до документа прямо вказано, що закон спрямований проти українських організацій, зокрема – послідовників Степана Бандери.
"...в державному перевороті в Україні активно брали участь організації, що використовують символіку і атрибутику організації українських націоналістів С.Бандери. Послідовники зазначеної організації закликають до геноциду, в тому числі, російського народу", – йдеться у записці.
Штрафи за ці правопорушення складуть: для громадян – від однієї до двох тисяч рублів (як альтернатива передбачений адміністративний арешт до 15 діб), для посадових осіб – від однієї до чотирьох тисяч рублів і для юридичних осіб – від 10 до 50 тисяч рублів.
За виготовлення або збут такої атрибутики і символіки в цілях пропаганди встановлюються санкції в розмірі 2 – 2,5 тисяч руб. (для фізичних чи), 2 – 5 тисяч руб. (для посадових осіб), 20-100 тисяч рублів (для юридичних осіб).
Документ спрямований на розгляд в Раду Федерації.
Відзначимо, в даний момент червоно-чорний прапор – символіку УПА – використовує "Правий сектор".