Порошенко ще думає, чи їхати на Генасамблею ООН
Питання про приїзд президента України Петра Порошенка на загальнополітичну дискусію на Генеральній асамблеї ООН поки не вирішене.
Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку на прес-конференції в понеділок, повідомляє Центр новин ООН.
Відповідаючи на запитання про те, хто буде виступати від імені України на сесії Генасамблеї ООН – президент або прем'єр-міністр, – голова МЗС сказав: "Питання про участь президента країни в сесії усе ще обговорюється".
"Він (Порошенко) готується до того, щоб брати участь у сесії, однак, разом із тим, є багато інших справ, які вимагають його присутності на місці", - заявив Клімкін і пообіцяв поінформувати про рішення згодом.
Він висловив сподівання, що українське питання буде залишатися на порядку денному ООН доти, доки на Донбасі не буде міцного миру, а Росія – не виведе війська з України.
"Я виходжу з того, що українське питання – головне в порядку денному міжнародного співтовариства і має там залишатися, доки не відбудеться повної деескалації ситуації, повного виведення російських військ і російської важкої зброї з території України", - сказав Клімкін.
"Звісно, у якості основної передумови стійкої деескалації та стійкого припинення вогню, ми також повинні закрити кордони. Необхідно досягнути ключової домовленості щодо заручників…", - сказав голова МЗС України.
Він наголосив, що ситуацію на сході України й виконання всіх поставлених завдань повинні контролювати інспектори ОБСЄ. Клімкін закликав поповнити місію ОБСЄ й укомплектувати її необхідним обладнанням. За словами міністра, у її складі має бути близько 500 членів, а на сьогодні їх усього близько 100.
Клімкін зазначив, що влада України домагатиметься забезпечення свого суверенітету, незалежності й непорушності кордонів.
Голова МЗС зазначив, що домовленості про припинення вогню на сході України в цілому дотримуються, хоча цей режим і порушувався "приблизно 50 разів" із моменту його оголошення.
Клімкін наголосив, що про визнання ким-небудь самопроголошених утворень на сході України не йдеться.
Він також привернув увагу до порушення прав кримських татар у Криму.
Щорічні загальні дебати у Генасамблеї ООН триватимуть у Нью-Йорку з 24 вересня до 1 жовтня. Засідання Ради безпеки ООН відбудеться 25 вересня. Прес-центр ООН раніше анонсував виступ Порошенка на засіданні Генасамблеї ООН 25 вересня.
Майбутнє засідання Ради Безпеки ООН планується присвятити боротьбі з тероризмом. Його проведе президент США Барак Обама.