Російський представник ОБСЄ: Зону безпеки на Донбасі розділять на 5 секторів
Зона безпеки на сході України буде розділена на п'ять секторів, за ними будуть спостерігати близько 350 представників ОБСЄ.
Про це повідомив у понеділок ИТАР-ТАСС постійний представник РФ при організації Андрій Келін.
"Розбивка зони спостереження на сектори є: у Луганську й Донецьку будуть працювати по 90-100 спостерігачів, у Краматорську, Маріуполі й Антрациті - по 50", - сказав він.
Параметри зони безпеки були узгоджені 19 вересня в Мінську на засіданні контактної групи по Україні за участю представників України, ОБСЄ, Росії, ДНР і ЛНР і зафіксовані в меморандумі про виконання положень протоколу за підсумками консультацій контактної групи (5 вересня) щодо кроків, спрямованих на реалізацію мирного плану на сході України.
Карта kommersant.ru |
"Вищевказану зону доцільно розділити на сектори, кількість і кордони яких погодити в ході підготовки до роботи місії", - відзначається в документі.Він, зокрема, передбачає розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової місії ОБСЄ в складі груп спостерігачів протягом доби.
Келін також повідомив, що Німеччина готова направити в Україну до 10 військових безпілотних літаків і 100 осіб персоналу для потреб спостережної місії ОБСЄ, що працює на сході країни.
За його словами, вони можуть бути розміщені, як тільки будуть погоджені всі модальності, пов'язані з розміщенням апаратів і військового персоналу.
Келін відзначив, що поставки літальних апаратів для спостереження за буферною зоною здійснюються по декількох каналах. Зокрема, ще в серпні австрійська компанія Schiebel одержала контракт на поставку безпілотних апаратів вертолітного типу.
"Крім того, готується розгортання німецьких і французьких безпілотників. Найбільш готовий варіант до розгортання - це німецькі", - сказав він.
"Буде близько десяти БПЛА. Це спеціалізовані військові апарати - малі розвідувальні літаки", - уточнив російський дипломат. За його даними, " їх буде супроводжувати велика команда фахівців, і вони повинні входити до складу місії ОБСЄ".
"Скільки це буде людей - а потрібні фахівці, експерти з логістики, оператори, навідники, охорона, - напевно, більш 100 людина", - припустив він.
Як вважає Келін, розміщення апаратів буде зроблено, як тільки будуть погоджені всі деталі місії.
"Є ряд специфічних речей, які має доведеться відпрацювати в рамках мандата, тим більше якщо там буде перебувати якийсь військовий персонал", - відзначив він.