На Донбасі за "перемир'ям" вже слідкують 80 спостерігачів ОБСЄ
На південному сході України вже перебувають 80 спостерігачів місії ОБСЄ, які контролюють хід виконання частини п'ятої Меморандуму, підписаного в Мінську 19 вересня.
Про це повідомили в місії ОБСЄ.
"Ці команди працюватимуть поблизу Маріуполя, Донецька, Костянтинівки, Сєвєродонецька та Луганська, де має виконуватися пункт Меморандуму про припинення вогню", - наголошується у повідомленні.
Також в ОБСЄ підкреслили, що "припинення вогню, відведення озброєння і розмінування території - життєво важливий перший крок для деескалації конфлікту".
Як зазначили в ОБСЄ, організація вітає підписання даного Меморандуму про конкретні кроки, які повинні бути предппріняти для деескалації ситуації на сході України.
"Місія ОБСЄ буде негайно і активно підтримувати реалізацію та моніторинг цієї угоди", - додали в організації.
Як відомо, 19 вересня учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України підписали Меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня, який складається з 9 пунктів: припинення застосування зброї обома сторонами,зупинка підрозділів і формувань на позиціях станом на 19 вересня, заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій.
Окрім того меморандум передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км, вводить заборону на польоти бойової авіації, в тому числі безпілотних літальних апаратів, за винятком апаратів ОБСЄ. Також вводиться заборона на використання іноземних бойових літальних апаратів".
Останній пункт - виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх так званих найманців. Крім того, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.
В РНБО заявили, що Меморандум має виконуватися від 20 вересня. Однак за даними прес-центру АТО, станом на 21 вересня на Луганщині та Донеччині блокпости та опорні пункти сил АТО зазнали артилерійських та мінометних обстрілів, а також обстрілів з використанням ракетних систем залпового вогню БМ-21 Град.
В РНБО також повідомили, що внаслідок обстрілів у зоні АТО з 20 до 21 вересня загинули 2 військових, ще 8 - поранені.
Напередодні в НАТО заявили, що російські війська й досі не залишили територію України, а "режим припинення вогню не діє".
Як заявив головнокомандувача сил НАТО у Європі генерал Філіп Брідлов, число російських військових на Україні за останній тиждень зменшилась, так як деякі з них повернулися на територію Росії. Проте вони не повернулися додому, а досі знаходяться в готовності "при необхідності" прибути назад в Україну.
Українська правда