Москва не змінить курс по Україні, а санкції сприймає як виклик
У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації стверджують, що нові санкції не вплинуть на дії Москви у відношенні України.
"Жорсткість і послідовність нашого курсу не підлягають сумніву", - заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков у інтерв'ю РІА "Новости".
"Санкції чи їх відсутність жодним чином не впливають на те, як ми самі діяли і будемо діяти у відносинах із Києвом, що ми пропонуємо, із чого виходимо в інтересах стабілізації обстановки на південному сході й запуску такого необхідного для України внутрішнукраїнського політичного процесу", - сказав він.
Рябков зазначив, що прес-секретар Білого Дому Джош Ернест заявив, що адміністрація США почне думати про скасування санкцій, "коли побачить те, що вона хоче побачити".
"Це, звісно, потужний сигнал, який лише зміцнює нас у нашому висновку про те, що колективне несвідоме, якщо вжити термінологію швейцарського психолога й філософа Карла Густава Юнга, уже вторглося у раціо у Вашингтоні настільки, що там повністю замкнулися на себе й діють так, ніби крім їхніх власних інстинктів нічого більше немає", - заявив російський чиновник.
"Є й інші сигнали: про те, що під час відсутності потрібних для США зрушень Росії доведеться "платити все більшу ціну", про те, що Росія "усе більше ізольована", - додав Рябков.
Він повторив позицію російських керівників: "Нічого, крім тотальної зверхності й небажання рахуватися з реальністю, у цих сигналах також немає. Ми, звісно, ніяк не стимулюємо обговорення санаційної тематики зі США. Ми не бачимо тут предмету для обговорення".
"Вважаємо односторонні санкції, які застосовують в екстериторіальному порядку, незаконними і такими, що суперечать міжнародному праву. І домовлятися на будь-якій основі щодо цих питань сенсу немає. Ми цього робити не будемо", - заявив Рябков.
"Але будь-який сплеск із боку США у цій сфері – чи то власні рішення з американського боку, чи спроби підтягнути інших членів міжнародного співтовариства під ранжир, установлений Вашингтоном, – усе це нами сприймається як виклик і, звичайно ж, зміцнює нашу впевненість у власній правоті", - додав він.