В США згодні: допомагати гуманітаркою Україні треба без військового супроводу
Гуманітарна допомога Україні має надаватися відповідно із міжнародним правом та законодавством України – без жодного іноземного військового супроводу місії, проходження вантажів через підконтрольні Україні пункти пропуску на кордоні та у багатосторонньому форматі.
Про це у ході телефонної розмови з президентом України Петром Порошенком заявив віце-президент США Джозеф Байден.
У ході розмови Порошенко заявив про ініціативу надання української та залучення міжнародної гуманітарної допомоги для Луганська під егідою Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
У свою чергу Байден зазначив, що гуманітарна допомога має надаватися у чіткій відповідності із міжнародним правом та законодавством України.
"Допомога має надаватися з виключенням іноземного військового супроводу місії, проходження вантажів через підконтрольні Україні пункти пропуску на кордоні та мати багатосторонній формат, в тому числі за участю США", - зазначив Байден.
Як відомо, раніше у ході телефонної розмови з канцлером ФРН Ангелою Меркель Порошенко заявив: Україна готова прийняти гуманітарну допомогу, але якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, яка надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками та у супроводі українських військових.
У свою чергу Меркель зазначила: "Наша позиція чітка – будь-яке вторгнення, навіть якщо воно називається гуманітарним, є вторгненням, і це червона лінія, яку жодна держава не може перетинати".
8 серпня Російська Федерація під виглядом гуманітарної допомоги намагалася ввести військовий контингент на територію України.
Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні з приводу гуманітарної стуації на Сході України не підтримала пропозицію Москви надіслати до Донбасу гуманітарну місію, посилаючись на те, будь-який перетин корону міжнародна спільнота розцінить як вторгнення.
У свою чергу МЗС України закликало Росію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання необхідних умов.
Українська правда