До Києва прибули 12 військових США - допомогти в розслідуванні катастрофи "Боїнга"
До Києва прибула делегація з 12 американських військовослужбовців, щоб допомогти в розслідуванні катастрофи літака Малазійських авіаліній під Торезом.
Про це повідомляє прес-служба Пентагона.
На запит Державного департаменту, команда близько 12 військовослужбовців буде оцінювати, радити і давати рекомендації посольству США і їхнім співробітникам щодо можливої допомоги США Нідерландам, Австралії, Малайзії та іншим країнам, які проводить розслідування і пошукову операцію на місці авіакатастрофи "Боїнга-777", сказав прес-секретар Пентагону контр-адмірал ВМС Джон Кірбі.
Військові мають надати експертні консультації щодо зв'язку, логістики і зйомки, але вони не залишатимуть меж Києва, відзначив Кірбі.
Він також наголосив, що Росія продовжує всіляко сприяти ескалації конфлікту на Сході України, постачаючи бойовикам зброю і підтягуючи війська до кордону з Україною.
Як відомо, 17 липня в Донецькій області зазнав аварії пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines "Боїнг-777". За даними авіакомпанії, на борту літака знаходилося 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири.
На борту авіалайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.
За даними українських силовиків, літак збили з установки "Бук" терористи, яких забезпечує зброєю Росія.
24 липня у Британії фахівці в присутності представників США, Малайзії, Нідерландів, Німеччини та України приступили до зчитування інформаці з чорних скриньок літака Боїнг 777.
Разом з тим CBS News з посиланням на експертів повідомило, що дані з "чорних скриньок", знайдених на місці авіакатастрофи Боїнга-777 Малазійських авіаліній, свідчать: фюзеляж літака зазнав численних осколкових уражень внаслідок ракетного вибуху.
Українська правда