Аваков пояснив, чому для армії закупили російські КАМАЗи

Субота, 2 серпня 2014, 21:12

Окрім доукомплектування сил Нацгвардії до стандартного рівня, якого вимагає воєнний час, зараз формується три нові оперативні бригади Національної Гвардії.

Про це написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваклв на своїй сторінці у Фейсбуці.

Принцип закупівель для армії, за словами міністра, - триматися на високому сучасному і якісному рівні комплектування, не купувати старого, - тільки нову техніку.

"Ще одна умова-обмеження - треба все робити швидко! У нас немає часу просторікувати - йде війна", - підкреслив він.

"Все, що підходило в наявності, за фактом у КРАЗу, Заводу Малишева, КТРЗ, Богдана, Еталону, вигребли зі складів дочиста. Далі потрібно було чекати виготовлення. Замовили. Але час не чекає! Доукомплектувати зі складів українських дистриб'юторів МАЗу і КАМАЗу. І зараз скомплектована перша бригада вже проходить бойове злагодження і готується виступати в район бойових дій ", - пояснив Аваков.

За його словами, не було необхідності чекати доукомплектування армії ще 3 місяці вітчизняними постачальниками.

"Як послухаєш деяких демагогів, так і хочеться їм нагадати, що взагалі-то у нас і всі літаки-винищувачі і вертольоти і половина танків російського виробництва .. і що викотити їх з країни - нате, путінські ви морди, забирайте? .. Буде , і дуже скоро час, коли будемо мати 100% комплектування, яке не залежить від путінської Росії. І ми активно над цим працюємо. А поки не гріх і підлатати тимчасово ", - вважає міністр.

Він також повідомив, що з приводу КАМАЗів було прийнято рішення взяти тільки ті шасі, які вже були в Україні на момент початку бойових дій.

"Машини збирали на 29 шасі. На сьогодні - готові і вже на озброєнні 10, ще 19 в комплектної готовності до 25 серпня. Сума контракту - 27,7 млн.грн.", - зазначив Аваков.

У Білорусі було замовлено 52 одиниці автотранспорту - тягачі для артилерии, платформи, вантажівки, кунги. Частина техніки вже працює в зоні АТО, а платежі за неї ще не завершені. Закінчення комплектної поставки до 30 серпня. Сума контракту - 43,17 млн. грн.

Українська правда