Яценюк дотис Раду: реформу "Нафтогазу" і НС в енергетиці запустили
Верховна Рада у першому читанні прийняла урядові законопроекти про запровадження надзвичайного стану в енергетиці і реформу "Нафтогазу".
Перед голосування у п'ятницю, прем'єр виступив із дуже різкою заявою, звинувативши парламент у популізмі і небажанні рятувати країну.
Олег Тягнибок попросив Яценюка не повчати парламент, а прислухатись до його пропозицій.
Після цього депутати віддали за прийняття в першому читанні реформи "Нафтогазу" 229 голосів, а за можливість запроваджувати надзвичайний стан в енергетиці – 237 голосів.
У той же час ні Компартія, ні нова група "За мир та стабільність" жодного голосу за енергетичні ініціативи уряду не дали.
Депутатів просять провалити ініціативи уряду. Фото @Богдан Бортаков |
Як відомо, у четвер Рада не проголосувала за реорганізацію "Нафтогазу".
Реформа "Нафтогазу" не передбачає передачі прав власності на газотранспортну систему та підземні сховища України.
Створення нових компаній-операторів газотранспортної системи і підземних сховищ газу, дозволить залучити європейських та американських партнерів до управління газотранспортними потужностями.
Україна розділить НАК "Нафтогаз-України", та створить на його базі дві компанії: ПАТ "Українська газотранспортна система", яке буде займатись виключно прокачкою газу, і друге - ПАТ "Українські газові сховища", яке займатиметься виключно оперуванням накопичення газу у сховищах.
Законопроект про НС пропонує дати уряду можливість, якщо є загроза безпечному енергетичному постачанню в Україні, запровадження спеціального стану, так званого надзвичайного стану в енергетиці.
Уряд отримує повноваження щодо контролю як за споживанням, так і за постачанням енергетичних ресурсів, щодо встановлення спецпроцедур як споживання, так і продажу природного газу і інших енергоресурсів.
Українська правда