На борту збитого "Боінга" було 80 дітей і 100 учасників конференції борців зі СНІДом
На борту малайзійського лайнера з 298 пасажирами, збитого над Донецькою областю 17 липня, перебувало 80 дітей.
Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.
Як повідомили в посольстві Малайзії агентству "Інтерфакс-Україна", в авіакатастрофі в Донецькій області загинули 43 громадянин Малайзії, серед яких і члени екіпажа.
"43 людини, у тому числі члени екіпажу… Але ми не можемо дати точних даних. Проходить упізнання, з'ясовуємо, що сталося, залучаємо малайзійських фахівців і тісно співпрацюємо з українським урядом", - сказав представник посольства.
За деяким даними, на борту збитого "Боінга" були громадяни 9 країн.
За даними CNN, на борту збитого лайнера були: 154 громадянина Голландії, 43 громадянина Малайзії (зокрема 15 членів екіпажу), 27 австралійців, 12 індонезійців, 9 британців, 4 німці, 4 бельгійці (ця цифра вже скорегована до 5-ти – ред.), 3 філіппінці, 1 канадієць і 41 неперевірена особа.
Раніше повідомлялося, що понад 150-ти з 298 загиблих – голландці.
Крім того, 5 громадян Бельгії стали жертвами катастрофи літака компанії Malaysian Airlines в Україні, повідомив міністр закордонних справ країни Дідьє Рейндерс.
Також на борту збитого "Боінга" було 27 громадян Австралії, повідомила міністр закордонних справ цієї країни Джулія Бішоп, передають ЗМІ.
Бішоп зазначила, що в результаті катастрофи загинули 100 учасників міжнародної конференції з боротьби зі СНІДом, яка мала пройти в Мельбурні.
Серед них міг бути, за деяким даними, колишній президент Міжнародного товариства СНАДу Джоеп Ландж, який близько 30 років займався дослідженнями у цій сфері.
Також на цю конференцію летів співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я Гленн Томас, написав у Twitter його колега, координатор програми ВОЗ у Женеві Хайлейсус Гетаун. Це підтвердили у ВОЗ, пише "The Guardian".
Saddened to learn that my friend and @WHO staff who was traveling to @AIDS_conference to Melbourne was on flight #MH17. RIP #Glenn Thomas
— Haileyesus Getahun (@haileygetahun) July 17, 2014
Glenn Thomas, media adviser at @WHO, named as one of 9 dead Britons on board Flight #MH17 pic.twitter.com/O8rSF4a3pO http://t.co/3wyMAszDBO
— David Jack (@DJack_Journo) July 18, 2014
Голова МЗС Австралії пояснила, що після прибуття в Куала-Лумпур учасники конференції мали пересісти на стикувальний рейс у напрямку в австралійське місто Перт.
Представник посольства Малайзії зазначив, що 18 липня в Україну прибуває голова компанії "Малайзійські авіалінії" для розслідування катастрофи.
Співробітник посольства поінформував, що в п'ятницю диппредставництво в Києві (вул. Бусловська, 25) буде відкрито протягом дня до 17.00, у понеділок-вівторок з 10.00 до 16.00, є книга співчуттів.
Щодо транспортування тіл загиблих інформації поки немає.
Авіакомпанія Malaysia Airlines збирається організувати спецрейс, щоб доправити до місця трагедії родичів загиблих людей, повідомляє сайт газети "Фігаро". У європейському підрозділі компанії пояснили, що літаки з родичами вилетять із Амстердама. Дата вильоту поки не визначена.
Як відомо, літак "Боінг-777" Malaysia Airlines, який прямував із Амстердама (Нідерланди) на Куала-Лумпур (Малайзія), 17 липня був збитий і зазнав катастрофи на сході України. Загинули 298 осіб.
За даними українських силовиків, його збили з установки "Бук" терористи, яких забезпечує зброєю Росія.
СБУ заявила, що перехопила розмову терористів, з якої зрозуміло, що пасажирський літак у небі над Донеччиною збили "казаки", які стояли на Чернухінському блокпосту.