Терористи на сході України утримують сотні полонених

Вівторок, 1 липня 2014, 12:36

Бойовики на сході України утримують в полоні сотні активістів, цивільних, журналістів тощо. Терористи викрадають людей для залякування, отримання викупу або ж обміну на своїх.

Як пише американське видання Mashable, у ході конфлікту на сході України проросійські бойовики викрали вже сотні людей.

Деякі викрадені були звільнені з полону через кілька годин, днів або тижнів в неволі.

У п'ятницю, спостерігачі від Організації з безпеки і співробітництва в Європі були звільнені, провівши в полоні близько місяця.

Однак інші – особливо місцеві українці - залишаються в полоні бойовиків, пише Mashable.

Правозахисники стверджують, що бойовики використовують викрадення людей для залякування місцевого населення.

Mashable пише, що журналістка "Української правди" Катерина Сергацкова задокументовує випадки викрадення та складає список полонених.

За її словами, більшість людей на сході України залякані проросійськими бойовиками і не наважуються говорити про своїх зниклих родичів чи близьких. Адже вони побоюються  помсти.

Це ускладнює складення списку полонених та зниклих.

Наразі список Сергацкової вже налічує приблизно 100 імен, зібраних за повідомленнями ЗМІ та десятками інтерв'ю у Східній Україні.

Цей список збільшується з кожним днем.

Один із найстрашніших випадків викрадення, який задокументувала Сергацова, був випадок трьох зниклих чоловіків. Згодом їх знайшли в річці із розрізаними животами. Це сталося неподалік від Слов'янська, осередка бойовиків.

Інколи повстанці використовують заручників як живий щит від наступу української армії, або ж як козир, щоб провести переговори з обміну полоненими.

Наразі, за даними Сергацкової, бойовики утримують в захопленій будівлі СБУ Слов'янська близько 200 заручників, зокрема активістів, журналістів та політичних опонентів.

Крім того, ще 100 людей утримуються в будівлі МВС в Горлівці, каже Сергацкова.  

Багатьох людей викрадають задля отримання викупу.

Сергацкова задокументувала випадки, коли люди були змушені заплатити $200 тисяч за повернення своїх близьких.

Ці гроші використовують бойовиками.  

"Я розмовляв із чоловіком, чию сім'ю змусили упродовж 3 годин зібрати 60 тисяч доларів за його звільнення", - повідомив Денис Кривошеєв, заступник директора програм Amnesty International для Європи і Центральної Азії.

Кривошєев нещодавно побував на сході України.

Також, серед людей, із якими йому вдалося поспілкуватися під час поїздки, був чоловік, котрий був у полоні в бойовиків та намагався накласти на себе руки, не витримуючи тортур. На щастя, його звільнили. 

Як відомо, днями в Луганську в полоні терористів у захопленій будівлі ОДА помер історик, викладач і голова обласної організації "Просвіта" Володимир Семистяга.

30 червня в полон були взяті журналістка "Громадського телебачення" Настя Станко та оператор Ілля Безкоровайний.