Раду Безпеки ООН очолила Росія. Чуркін не виключає сюрпризів
Росія приймає в неділю головування в Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй.
Про це повідомив російським журналістам постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін, - передає ИТАР-ТАСС.
Він заявив, що графік роботи Радбезу "обіцяє бути напруженим".
"Багато уваги буде приділено Близькому Сходу: ми обговоримо хід близькосхідного врегулювання, становище в Ємені, Лівії, процес хімічної демілітаризації Сирії, гуманітарну обстановку в цій країні", - сказав Чуркін.
За словами дипломата, протягом місяця пройде засідання щодо Афганістану, а також серія зустрічей з африканської тематики, в тому числі по ситуації в Малі та Кот-д'Івуарі, в Сахаро-Сахельскому регіоні.
Також обговорюватимуться взаємини між Суданом і Південним Суданом.
Незважаючи на те, що в плані роботи РБ ООН на місяць поки не передбачені окремі зустрічі по Україні, постпред РФ не виключив можливості їх проведення.
"Кожен член Ради Безпеки має право запросити проведення засідання по будь-якій ситуації, яка, на його думку, може нести загрозу міжнародному миру і безпеці. Так що тут не виключені жодні сюрпризи", - заявив Чуркін.
Центральною ж подією російського головування в Радбезі ООН обіцяють стати намічені на 11 червня відкриті дебати, присвячені новим тенденціям у миротворчості ООН.
Як зазначив постпред РФ, за останній час на цьому найважливішому напрямку діяльності всесвітньої організації "намітилися якісні зрушення".
Все більше операцій щодо підтримання миру наділяються "силовими" мандатами, а також отримують у своє розпорядження нові технології, у тому числі неозброєні безпілотні літальні апарати.
"Все це вимагає колективного осмислення і систематизації з боку держав-членів", - підкреслив Чуркін.
Протягом місяця також заплановано продовження мандатів трьох миротворчих місій ООН - в Кот-д'Івуарі, Малі і на Голанських висотах, а також повноважень групи експертів комітету РБ із санкцій щодо Ірану.
Крім того, повідомив постпред РФ, буде прийнята резолюція "про адаптацію санкційних режимів Ради Безпеки щодо "Аль-Каїди" і Руху талібів".
У травні роботу основної структури всесвітньої організації очолювала Південна Корея, а в липні пост голови Радбезу перейде від Росії до Руанди.