Засідання у справі Попова та Сівковича перенесли
Засідання Печерського райсуду у справі Олександра Попова та Володимира Сівковича перенесено на 26 травня.
Про це повідомила секретар судового засідання.
За словами, засідання перенесене, оскільки суддя перебуває в нарадчій кімнаті, розглядаючи іншу справу.
Відомо, що на засідання з'явився колишній голова КМДА Олесандр Попов, який особисто поставив підпис під повідомленням про перенесення засідання. За словами секретаря, він був присутній у залі о другій годині.
Водночас адвокат одного з потерпілих Олена Сотник, коментуючи заяву прокуратури про те, що вона не збирається "відмазувати" Попова, Сівковича і інших, вона зазначила:
"Те клопотання про звільнення від відповідальності – це їх ініціатива. вони самі собі суперечать. воно було подане старим складом, але прокуратура має право його відкликати".
Водночас Сотник заявила, що закон, на підставі якого Генпрокуратура подавала клопотання про звільнення Попова і Сівковича від кримінальної відповідальності, є неконституційним.
"Закон неконституційний і порушує права потерпілих. Ми будемо відстоювати цю думку в суді.
"Для суду це важке рішення. Тут переплітаються суспільні інтереси і верховенство права. з точки зору верховенства права і справедливості ми маємо знати, хто є винні особи. З точки зору цього закону є закон, на основі якого суд має приймати рішення. Але є Конституція, яка має вищу силу. В даному випадку закон протирічить Конституції. у них складне завдання", - зазначила вона.
Сотник додала, що у справі 94 потерпілих, один з них громадянин Польщі.
Як відомо Печерський райсуд Києва мав розглянути клопотання про звільнення Олександра Попова та Володимира Сівковича від кримінальної відповідальності за силовий розгін Майдану в ніч на 30 листопада 2013 року.
Звільнити від покарання Попова і Сівковича нібито пропонували у Генпрокуратурі на підставі закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" від 19 грудня 2013 року та аналогічного закону від 16 січня 2014 року.
Пізніше, однак, в ГПУ цю інформацію спростовували.
Українська правда