Сепаратисти на Донбасі влаштували показушний аншлаг на "липовий" референдум
Російські ЗМІ публікують фото і відео з "величезними чергами бажаючих віддати свій голос за ДНР'', однак черги бажаючих – штучно створена "картинка": організатори "референдуму" відкрили набагато менше виборчих дільниць, ніж потрібно.
Так, за даними Центрвиборчому та офіційного державного реєстру виборців, загальна кількість виборців на Донеччині та Луганщині - 5,149 млн. осіб.
У Донецькій області проживає 3,35 мільйона виборців. Область поділена на 21 виборчий округ де мають працювати 2425 виборчих дільниць. Зокрема у Донецьку зареєстровано 706 тисяч виборців, для яких має працювати 371 дільниця.
У чотирьох районах Маріуполя проживає майже 344 тисячі виборців, які голосують на 213 дільницях.
У Луганській області зареєстровано 1,8 мільйона виборців, майже 370 тисяч з яких проживають у самому Луганську. В області діють 11 округів та 1437 виборчих дільниць, 205 із яких – у самому Луганську.
Разом з тим напередодні представники самопроголошеної ''Донецької народної республіки'' заявляли про те, що для голосування на ''референдумі'' відкриють на Донбасі 1527 дільниць.
Насправді ж 11 травня з'язсувалося, що кількість їх набагато менша.
Так, у Донецьку в районі, де проживає 200 тис. мешканців і має працювати близько 80 дільниць, відкрито в десятки разів менше – менше десяти. Ситуація у Маріуполі - аналогічна: замість 100 дільниць працює лише 4.
При цьому, як повідомляє місцеве видання "Остров", масової активності в середині дня в Донецьку на дільницях "референдуму" не спостерігалося.
Невелика черга була біля "другої спеціальної виборчої дільниці " в наметі на Жовтневій площі перед захопленою Донецькою ОДА.
''На площі Леніна дуже мало людей і немає виборчої дільниці. Дві людини сидить у наметах біля пам'ятника. На питання, де найближча дільниця, відсилають у Ворошиловський райвиконком. У кількох виборчих дільницях у Ворошиловському та Київському районах станом на 13:00 не зафіксовано черг", - зазначає видання.
Крім того відомо, до у низці міст Донецької області місцева влада відмовилася надавати сепаратистам приміщення для організації виборчих дільниць.
При цьому журналісти фіксують випадки, коли ''дільниці'' відкривали просто біля ринків, поставивши палатку, і голосування там відбувалося з порушенням усіх процедур, просто шляхом заповнення бланку, без документів.
Як відомо, "бюлетені" для голосування на сепаратистський опитуваннях не містять жодних засобів захисту і їх роздавали у містах уже з четверга.
На ділянках, де проходить голосування на псевдореферендумах,можна проголосувати за кількох осіб відразу.
ЦВК та СБУ закрили доступ до даних реєстру виборців на Донбасі уже кілька тижнів тому, тож звідки у сепаратистів дані про виборців, їхні списки цілком не відомо.
Українська правда