Махніцький пояснив, чому такі, як полковник Асавелюк, не покарані
Правоохоронні органи збирають надійну доказову базу на силовиків, винних у злочинах щодо Майдану, щоб захист не зміг їх виправдати.
Так генпрокурор Олег Махніцький пояснив на прес-конференції тяганину з порушенням справ проти винних у розстрілі майданівців та інших злочинах проти протестувальників.
"Досліджуються всі обставини. Не лише вбивства, не лише снайперів шукаємо, не лише тих, хто стріляв, а також і тих, хто давав і виконував злочинні накази. І по мірі того, скільки буде встановлено – ви розумієте, організаторів є не багато (ми вам сьогодні показали, є ще ряд організаторів, про яких ми сьогодні не можемо говорити), але виконавців дуже багато", - сказав він.
За словами генпрокурора, "досліджується не лише, хто застосовував вогнепальну зброю, а й хто застосував палиці чи помпову зброю, чи інші недозволені методи, які застосовувалися під час подій".
"Це все досліджується в межах кримінального провадження. До всіх встановлених осіб будуть застосовані запобіжні заходи, та їх ми можемо застосувати, коли в нас є докази причетності до певного злочину", - заявив Махніцький.
Він наголосив, що захист підозрюваних при відсутності доказів намагатиметься потім виправдати підзахисних, тому краще, щоб слідство попрацювало "в нормальному режимі" і зібрало "доказову базу" – тоді не буде можливості виправдати злочинців за недостатністю доказів.
Цим же він пояснив і те, що полковник МВС Сергій Асавелюк досі працює в МВС, хоча його підозрюють у причетності до розстрілу майданівців:
"Якщо відсутні докази причетності особи до злочину, ми не можемо вживати якісь дії, спрямовані на вжиття найжорсткішого запобіжного заходу".
Що стосується Асавелюка, "по ньому провадяться слідчі дії", сказав генпрокурор.
"По ньому проведено Міністерством внутрішніх справ розслідування внутрішнє розслідування – однак на сьогоднішній час доказових підстав для того, щоб вживати до нього відповідний запобіжний захід, немає", - заявив Махніцький.