Путін нарозказував Обамі про заклики Криму про допомогу і непотрібну "жертву"

П'ятниця, 7 березня 2014, 08:41

Президент РФ Володимир Путін і президент США Барак Обама обговорили по телефону ситуацію в Україні, розмова тривала близько години.

"Було продовжено обговорення гострої ситуації, яка склалася в Україні. У ході дискусії з’ясувалися відмінності у підходах і оцінках причин виникнення нинішньої кризи й поточного стану справ", - повідомила прес-служба Кремля.

Путін продовжує переконувати, що в Україні відбувся антиконституційний переворот і її нове керівництво "нав'язує східним і південно-східним регіонам і Криму абсолютно нелегітимні рішення".

"Росія не може ігнорувати звернені до неї в цьому зв'язку заклики про допомогу й діє адекватно, у повній відповідності з нормами міжнародного права", - стверджує президент РФ.

При цьому Путін сказав, що російсько-американські відносини "не повинні приноситися в жертву розбіжностям з окремих – нехай і досить значимих – міжнародних проблем".

У свою чергу, як повідомляє прес-служба Білого дому, Обама в розмові з Путіним зазначив, що "дії Росії порушують суверенітет і територіальну цілісність України, що змусило США, у співпраці з європейськими партнерами, здійснити декілька кроків у відповідь".

"Обама наголосив, що цю ситуацію можна владнати дипломатичним шляхом, що в інтересах Росії, народу України й міжнародної спільноти", - зазначили у Білому домі.

Як вихід із ситуації президент США запропонував прямі переговори урядів України й РФ за підтримки міжнародного співтовариства, присутність міжнародних спостерігачів, які забезпечать дотримання прав усіх українців, у тому числі етнічних росіян, повернення російських військових на бази, а також допомогу міжнародного співтовариства Україні в підготовці президентських виборів, намічених на травень.

Керівники двох країн домовилися, що держсекретар США Джон Керрі продовжить переговори з головою зовнішньополітичного відомства Росії Сергієм Лавровим, урядом України й іншими міжнародними партнерами для реалізації зазначених кроків.

"Українська правда", "Інтерфакс-Україна