Джемілєв розповість ООН, що кримські татари хочуть справжній референдум
Лідер кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв на Раді Безпеки в ООН висловити бажання кримських татар провести справжній референдум у Криму.
Про це він сказав у своєму виступі в Раді Європи у Брюсселі 27 березня, повідомляє сайт депутата.
Він повідомив, що позачергова 2-а сесія Курултаю кримськотатарського народу 29 березня у Бахчисараї прийме важливе для майбутнього Криму рішення.
"Ми проведемо серед кримських татар свій представницький референдум", - сказав Джемілєв.
"Наш референдум на відміну від російського, не буде фальшивим. У Нью-Йорку, на Раді Безпеки в ООН, я збираюся торкнутися цієї проблеми. Кримські татари проведуть свій референдум щодо статусу Криму", - заявив він.
За словами Джемілєва, кримські татари не авантюристи й не мрійники, і своїм референдумом народ покаже усьому світу, який шлях вибрали "імперіалісти й окупанти".
"Можна припустити, що Росія заборонить трансляцію референдуму для волелюбного світу. Тоді весь світ побачить, що Росія не збирається забезпечувати дотримання прав кримських татар. Ці дії продемонструють світу наслідки окупації", - сказав він.
Джемілєв повідомив, що через острах терору певна частина жінок і дітей кримських татар змушені були покинути межі Криму.
Також він зазначив, що реакція на окупацію Криму недостатня.
У рамках візиту в Брюссель Джемілєв виступив із доповіддю у Раді Європи перед парламентарями.
Напередодні візиту в Америку він узяв участь у форумі "Демократичні реформи й приклад України", на якому висловив свою думку з приводу так званого "референдуму", що пройшов 16 березня в Криму.
Джемілєва у Брюсселі вітав колишній голова Верховної Ради - Відбудовчого Сейму Литви, а нині - європарламентар Вітаутас Ландсбрегіс.
Ландсбергіс так висловив свою думку з приводу анексії Криму: "Більше немає нацистської Німеччини, але є фашистська Росія".
Раніше Джемілєв заявляв, що в "референдумі" 16 березня, всупереч оголошеним результатам, взяли участь лише 34% кримчан. Кримські татари не визнали його й не брали участі в "референдумі".