"З хворої голови на здорову": РФ пропонує не посилатися на Будапештський меморандум
Росія відкидають звинувачення України про те, що Росія загрожує безпеці ядерних об'єктів в Україні.
Відповідну заяву оприлюднено на сайті Міністерства закордонних справ РФ у вівторок.
У МЗС РФ відреагували на виступ українського делегата на саміті з фізичної ядерної безпеки в Гаазі.
"Представник київської влади стверджував, що Росія нібито порушує свої обіцянки по Будапештському меморандуму в частині, що стосується суверенітету територіальної цілісності України. Ми з цим погодитися категорично не можемо", - йдеться в заяві.
Відповідальність за дестабілізацію ситуації в Україні МЗС РФ вкотре поклав на "київський уряд, який прийшов до влади в результаті антиконституційного перевороту".
"Ми в Будапешті не брали на себе зобов'язання примушувати частини України залишатися в її складі проти волі їх населення. Після оголошення своєї незалежності Республіка Крим провела демократичний референдум, в ході якого майже 97 % народу Криму висловилися за входження своєї країни в Російську Федерацію", - заявляють в МЗС РФ.
"Але це вже інша історія, яка ніякого відношення ні до Будапештського меморандуму, ні до України не має", - заявили в міністерстві.
На їх думку, "з правової точки зору посилання на Будапештський меморандум є безпредметними, а з політичної - протизаконними".
Твердження, що Росія загрожує безпеці ядерних об'єктів в Україні, МЗС РФ назвав спробою "звалити з хворої голови на здорову".
"У ситуації на Україні обстановці небезпеку українським ядерних об'єктах може становити недієздатність "нової київської влади", але ніяк не Росія", - сказано в заяві.
У МЗС РФ заявили, що Росія продовжує в повному обсязі виконувати всі свої зобов'язання перед Україною - і щодо постачання ядерного палива, і з прийому на переробку опроміненого ядерного палива.
У зовнішньополітичному відомстві Росії висловили жаль щодо законодавчої ініціативи про вихід України з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
"Спроби українського представника відмежуватися від цієї позиції у нас довіри не викликають. Над ДНЯЗ нависла серйозна загроза . Жалкуємо, що інші депозитарії цього договору роблять вигляд , що не помічають цієї небезпеки", - зазначено в заяві.
"Розраховуємо, що ця екстремістська лінія в українській політиці отримає об'єктивну міжнародну оцінку і зустріне адекватну відсіч", - резюмується в заяві.
Як відомо, генсек ООН в Гаазі заявив, що надійність гарантій, наданих Україні Будапештським меморандумом, "серйозно підірвана" нинішніми подіями в Криму.
Українська правда